Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

Adsens Onay İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hangman TR

Forum Üyesi
Katılım
27 Kas 2019
Mesajlar
48
Tepkime puanı
4
Puanları
8
Hızlı ve Kolay Bir Biçimde Adsense Olayı Almak Mümkün Mü?
Evet mümkün. Hatta siz bu yazıyı okuyarak diğer web sitesi kullanıcılarının bir adım önüne geçtiniz. Adsense almak gerçekten sanıldığı kadar zor bir işlem değil. Sadece belirli kurallara ve biçimlere sadık kalmak gerekiyor. Biz sizler için bunları araştırdık ve aşağıda listeledik.

Ekran Alıntısı.PNG


Adsense başvurusu öncesinde ve sonrasında dikkat edilmesi gerekenler şunlardır;
  • Öncelikle aceleci olmayın. Bir nevi yatırım yaptığınızı düşünün. Yavaş yavaş sitenizin gelişmesini ve hit almasını bekleyin. Eğer aceleci davranırsanız, adsense tarafından kabul edilmeme şansınız artar.
  • Adsense forumlarında ve bazı web sitelerinde hit miktarının önemsiz olduğu yazıyor. Maalesef biz bu konuya katılmıyoruz. Günlük 20 de olsa 30 da olsa bir miktar hite ihtiyacınız var. Bu şartlar oluşmadan başvuru yapmayın.
  • Kullanıcıları reklamlara zorla basmaya teşvik edici uygulamalardan şiddetle kaçının. Bu adsense politikalarının en önemli maddelerinden biridir. Bu konuya çok özen gösterin.
  • Web dünyasında her şeyin anahtarı özgün içeriktir. SEO kriterlerine uygun ve tamamen özgün içerikler üretin. Ürettiğiniz içerikleri, güzel resimlerle ve güzel alt başlıklarla süsleyin. Başvurunuzda oldukça önemli olacaktır.
  • En az 10 adet 400/500 kelimelik özgün makalelerinizi sitenize ekleyin.
  • Hakkımızda, gizlilik politikası, iletişim sayfası gibi sitenizi kurumsal gösterecek sayfaları da sitenize eklemeyi unutmayın. Bunlar önemsiz gibi gözüken Google’ın önem verdiği konulardan bir tanesidir.
  • Bunun yanında bir diğer koşul ise yasak içerikli siteye sahip olmamak. Adsense platformu yasak içerikli sitelerde reklam gösterimine izin vermemektedir.
 
Üst