Webmaster Forumu | Türkiye'nin En İyi Webmaster Platformu

Apple etkinliği: Yeni ürün lansmanları bugün yapılıyor

seodevri

Moderatör
Katılım
10 Ara 2020
Mesajlar
208
Konum
türkiye
Apple etkinliği: Yeni ürün lansmanları bugün yapılıyor

Teknoloji devi Apple, yeni ürünlerinin lansmanını bu akşam TSİ 20.00’da gerçekleştireceğini açıkladı. Covid-19 önlemleri kapsamında online olarak gerçekleşecek olan etkinlikte Apple, yeni ürün ve servislerini tanıtacak. Ipad modellerinin damga vurması beklenen etkinlikte ilk kez iPhone yazılım sistemi iOS 14.5’ten emareler kullanıcılara sunulacak. İşte Apple Spring adı verilen etkinlikte tanıtılması beklenen ürünler ve yenilikler...

dskpXct31UypPAqaX2pOEw.jpg

Teknoloji devi Apple, 2021’in ilk tanıtımını bu akşam TSİ 20.00’da gerçekleştiriyor. Düzenlenecek lansman töreninde ne tanıtılacağı sır gibi saklanırken, şirkete yakın kaynaklar ve teknoloji dünyasının önde gelen isimleri bu etkinliğin iPad modelleriyle öne çıkacağını söylüyor.
Sn25RR6UlEKIwsJYTMlKjQ.jpg

Sızan bilgilerin en başında, bu akşamki Apple Spring etkinliğinde yeni iPad modelleri, Daha ucuz bir AirPods, Apple Pencil ve AirTags modellerinin tanıtılması bekleniyor. IMac ve akıllı gözlük ile ilgili dedikoduların olduğu etkinlikte Apple, iPhone modellerinde önümüzdeki dönemde kullanılacak yazılım sistemi iOS 14.5’i ilk kez görücüye çıkaracak. Geçtiğimiz günlerde teknoloji dünyasının ünlü isimlerinin sızdırdığı bilgilerde bu akşamki etkinlikte Apple, kullanıcılarına 2 iPad bir de iPad Mini modelinin yenilenmiş versiyonlarını sunacak.
zuX7uebn0EK7VsQ1-lBJjg.jpg

Ipad modelinde iki farklı ekran boyutuyla kullanıcılarının karşısına çıkması beklenen Apple’ın, yeni tanıtılacak iPad Pro’da 12.9 ve 11 inç ekranlara yer vermesi bekleniyor. Ipad Mini modelinde ekran boyutunu büyütmeye karar veren Apple, daha önce kullandığı 7.9 inçlik ekran yerine 8.4 inçlik bir ekrana geçiş yapacak.
97tn7390tEOh_EDYdOLiTw.jpg

Tanıtılacak 3 yeni Ipad modelinde ekran teknolojisinde mini-LED ekran kullanacak olan Apple’ın Ipad modellerini önceki modellere göre daha kalın hale getirileceği yüksek sesle dile getirilen diğer yenilikler arasında yer alıyor.
uw6BA8ffj0qn4n_9eBOsMA.jpg

3 yeni iPad modelinin tanıtılacağı etkinlikte tabletlerin performansının da artırılacağı bildirilirken Apple tarafından geliştirilen yeni çip modellerinin cihazlara entegre edilmesi bekleniyor.
9vznIMzpwEeofVbLy7veFg.jpg

Etkinlik ile ilgili sızdırılan diğer bilgilerde Apple’ın bugün yeni nesil Apple Pencil modelini de kullanıcılara sunması bekleniyor. Uzun süredir hakkında birçok dedikodu ortaya atılan Apple Pencil’ın 3’üncü nesil modelinin kullanıcılara sunulması beklenirken, bu akşam yeni nesil kalemin birçok yeni özelliğinin kullanıcılara sunulması bekleniyor.
CuhGKg_yY0aW5_T5mNHDMw.jpg

Saat 20.00’de başlayacak olan etkinlikte her geçen gün kullanımı artan ve geleceğin teknolojileri arasında yer alan Apple TV ile ilgili de yeni özelliklerin tanıtılması bekleniyor. Etkinlikte Apple TV’nin ekran yenileme hızının 120Hz hıza çıkarılması beklenirken Apple’ın yeni uzaktan kumandasında da değişikliğe gidilmesi bekleniyor. Kumandanın daha da geliştirilmesi beklenirken ‘Find My’ özelliğinin eklenmesi bekleniyor.
IFcwz5lwl0uidieZHYXlOA.jpg

Bu akşamki etkinlikte dünya çapında büyük ilgi gören ve her geçen gün popülaritesini artıran AirPods kulaklıklarla ilgili yeni bir ürünün de tanıtılması bekleniyor. Son dönemde sızan bilgilerde Apple’ın son dönemde çok rağbet gören kulaklığı AirPods’un yeni modelini sunacağı, ürünün AirPods Pro’nun birçok özelliğine sahip olacağı konuşuluyor. AirPods Pro’dan daha uygun bir fiyata sunulması beklenen kulaklığın büyük ilgi görmesi bekleniyor.
6pnxcdP8o06qpbNsDGXv5w.jpg

Apple’ın masaüstü bilgisayarı iMac ile ilgili de birçok dedikodu ortada dolaşırken, bu akşamki etkinlikte bu cihazların renklendirilmiş sürümlerinin tanıtılması bekleniyor. Yaklaşık 9 yıldır tasarımında değişikliğe gidilmeyen iMac ile ilgili uzun süre sonra değişikliğe gitmesi beklenen Apple’ın iMac ile ilgili başka neler yapacağı ile ilgili bilgiler sır gibi saklanıyor.
h4blNUy5xES1GMsW2sGgjg.jpg

Apple, bu akşam iPhone cihazlarında kullanılan iOS işletim sisteminin yeni halini kullanıcılara sunacak. IOS 14.5 sürümünü tanıtması beklenen Apple’ın kullanıcılarına yeni özellikler tanıtması beklenirken en önemli özelliğin maske takarken Face ID özelliğinin kullanıma geçmesi olarak belirtiliyor.
8McGxAsli0umXpqvmk9-lg.jpg

Teknoloji dünyasında sızan bilgilere göre Apple’ın bu akşamki etkinlikte düşük bir ihtimal olarak Çok AR tabanlı akıllı gözlüklerinden bahsetmesi bekleniyor. Bununla birlikte diğer düşük ihtimal de Apple’ın konum takip cihazı AirTags’i tanıtabileceği bildiriliyor.
 
Üst