Bu site veya uygulamadaki veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu!

Esat

Yönetici
Katılım
26 Kas 2019
Mesaj Sayısı
147
Beğeni Sayısı
51
Ticaret

Google Chrome Hatası: Bu site veya uygulamadaki veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu!


Bu hata genellikle şifreleriniz google chrome üzerinde kayıtlı ise ve chrome üzerinde bir google hesabınıza giriş yapılı durumda iseniz karşınıza gelir. Bu hata bazen bir web sitesinde birden fazla hesabınız varsa karşınıza gelir. Veya bir web sitesi yöneticisi iseniz bir kullanıcının şifresini değiştirdiğinizde o kullanıcı sizle yani aynı ip den giriş yaparsa "şifreniz ifşa oldu" hatası alırsınız.

Bunu google güvenlik gerekçesiyle şifrenin başkalarının eline geçmiş olduğunu düşünüyor ki haklı bir durumdur.

Eğer bu hatayı alıyorsanız ve yukarıda bahsettiğim gibi bilginiz dahilinde bir işlemse bir müdahale yapmanıza gerek yoktur. Ancak sizin dışınızda bir işlemlerden dolayı yukarıdaki hatayı alıyorsanız şifrelerinizi değiştirmenizde fayda var.

Şifreniz İhlal Oldu İse Öncelikle Yapmanız Gerekenler


  • Acilen google şifrenizi değiştirin. Çünkü şifreleriniz ihlal olduysa bütün şifreleriniz chrome üzerine kayıtlı olduğundan başkalarının eline geçebilir.
  • Bu durumla bir daha karşılaşmamak için çift doğrumalı giriş yöntemlerini kullanabilirsiniz.
  • Tüm google hesaplarından çıkış yapın ki eğer başka biri hesabınıza girmişse o da çıkış yapmış olsun.
  • Bunları yaptıktan sonra chrome un size söylediği "X sitenin şifresini değiştirin" şeklindeki uyarısındaki sitelerin şifrelerini değiştirin
  • Farklı şifreler kullanmayı deneyin. Verilerinizin ihlal olduğu sitede kullandığınız şifreyi başka hiçbir yerde kullanmayın.
  • Basit şifreler kullanmayın. Chrome bazen 12345, 54321, 112233, abcdef, gibi basit şifreler kullanıldığında kullanıcıya veri ihlali nedeniyle şifreniz ifşa oldu! hatası verebilir.
 
Yan Paneli Kapat
Üst Alt