Discord Nedir? Kullanımı Nasıldır?

esartpv

Paylaşım Ekibi
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
257
Beğeni Sayısı
37
Yaş
31
Konum
Ankara
Ticaret
Öncelikle bu anlatım bilgisayar versiyonu içindir. Mobil discord kullananlar şu konuya da bakabilir

Discord nedir?
Discord uygulaması bir sesli iletişim uygulamasıdır. Bu uygulama ile arkadaşlarınız ile internet üzerinden kolay bir şekilde iletişim sağlayabilirsiniz. Uygulamanın güzel yanlarından biri tamamen ücretsiz olmasıdır. Tabi ayrı ücretli bir paketi var içerisinde. Hareketli avatarlar filan kullanabiliyorsunuz. Kendi kanalınızı da ücret ödemeden açabiliyorsunuz. Discord kayıt işlemini tamamladıktan sonra uygulamayı bilgisayarınıza indirebilir ve kurabilirsiniz. Bu uygulama bilgisayarda, Android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı cihazlarda da kullanılabilmektedir.

1580652195676.pngKayıt ve Doğrulama yaparak programı açtığınız varsayarak devam ediyorum

Sunucular; Nasıl çalışıyor?


Discord’da yapılan sesli ve metin sohbetlerinin büyük bir çoğunluğu sunucular içerisinde geçer. Sunucular iki parça halinde bir merkez görevi görürler: metin kanalları ve ses kanalları. Katıldığın her sunucuyu devasa bir ağaç evi olarak düşünün, katıldığın her kanal arkadaşlarınla sohbet edebileceğin bir odayı temsil ediyor! Metin kanalları arasında dilediğin gibi geçiş yapabilirsin! Ancak Discord üzerinde sadece tek bir sesli sunucuda bulunabilirsin. Discord uygulamanın en solunda bulunan kolon senin sunucu listendir. Bir sunucuyu eklediğin zaman, dikey listeye küçük daire şeklinde eklenir:

1580652400705.pngŞimdi sunucunu kurdun, arkadaşlarını davet etmen için sadece tek bir adım kaldı. Genel sohbet kanalının hemen yanında bulunan “Anlık Davet Oluştur” butonuna basarak, bir anlık davet oluştur.
Bonus olarak, #genel-sohbet kanalına sağ tıklayarak da zafere ilerleyen yolda adım atabilirsin:
Arkadaşlarını bağlantıyı kopyala ve yapıştır yaparak ne kadar hızlı bir şekilde sunucuna davet ettiğini öğrendin. Eğer bir sunucuya davet edildiysen yine aynı "+" simgesine tıkla, fakat bu sefer “Oluştur” yerine “Katıl” butonuna tıkla!

Bilgisayarına Discord İndir

Android Telefonuna Discord İndir

IOS Telefonuna Discord İndir
 
Son düzenleme:
Üst