Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Google Adsense İle Paza Kazanma

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesajlar
142
Tepkime puanı
24
Konum
Aydın

İnternet Üzerinden Para Kazanmanın En Kolay Yolu: Google Adsense Nedir?


Google aracılığıyla sağlanan bir hizmet olan Adsense, kullanıcılarına internet üzerinden online olarak güvenilir ve kolay bir yöntemle para kazandırmayı mümkün kılıyor. Çeşitli Web sitelerinde ve Youtube kanallarında Google reklamlarını yayınlayarak gelir elde etme imkanı sağlıyor. Google Adsense, reklam veren firmaları bir çatı altında toplayarak reklam almak isteyen Web sitelerini ve Youtube kanalı sahiplerini bir araya getirmeyi başarıyor.

Google Adsense Reklam Alanları


Web reklamcılığı varlığını birçok alanda sürdürse de bu alanların en verimlisi daima Google Adsense reklam hizmeti olmuştur. Google reklamlarının bu kadar tercih edilmesinin öncelikli sebebi dünya üzerindeki internet kullanıcılarının %91’inin açılış sayfası olarak Google’ı kullanmasıdır.Dünyanın en çok kullanılan bu mecrasında hizmet ve ürünlere yönelik profesyonel Google sertifikalı uzmanlar tarafından birçok reklam alanıyla istenilen reklamı oluşturup yayınlanmasnı sağlayabilirsiniz.

adense-reklamlari.png


Google Arama Ağı Reklamları (Search Engine Adsense)


Google arama ağı reklamları aynı zamanda arama reklamcılığı, İnternet arama reklamcılığı ya da çevrimiçi arama reklamcılığı olarakta bilinmektedir. Arama ağı reklamcılığını kullanan reklam veren kullanıcılar, reklamlarını belirli anahtar kelimeleri aktif olarak arayan kullanıcılara göstererek reklamlarının her tıklanışında bir ücret öderler. Arama yapan insanlar, arama sorgusu konusundaki niyetleri hakkında çok fazla açıklamaya eğilimli oldukları için bu tür PPC reklamcılığı özellikle etkili konumdadır.

Google Görüntülü Reklam Ağı (Display Ads)


Google görüntülü reklam ağı, reklamlarınızın görünebileceği 2 milyondan fazla internet sitesi, video ve uygulamalardan oluşan bir gruptur. Görüntülü reklamcılık sayesinde Google’ın arama motoru verilerinin dışındaki kullanıcılara web ortamında gezerken reklam alanı elde etmeyi sağlar.

Youtube Reklamları (Video Ads)


Youtube, Google ve Facebook’tan sonra en çok ziyaret edilen sitedir. Youtube kullanıcıları genel olarak günde bir milyar saatten fazla video izlemektedir. Bu nedenle reklam amaçlı potansiyel müşterilere ulaşmak için eşsiz bir fırsattır.

Google Mobil Uygulama Reklamları (Mobile App Ads)


IOS veya Android telefonlardaki mobil uygulama reklamlarıyla Youtube, Google arama, Google Play ve App Store gibi platformlarda en çok kitleye ulaşarak ürün ve hizmet tanıtımı yapılabilmektedir.

Google Alışveriş Reklamları (Shopping Ads)


Herhangi bir satıcının, çevrimiçi ve yerel bazda edvanterini tanıtmak, yerel mağazaya veya web sitesine gelen müşteri trafiğini arttırmak ve daha nitelikli müşteriler bulmak için Merchant Center ile ürün verilerini yükleyerek Google Adsense’de bir kampanya oluşturmayı sağlar.

Google Yeniden Pazarlama Reklamları (Remarketing Ads)


Yeniden pazarlama ile web sitesi veya mobil uygulamada daha önce etkileşim gerçekleştirmiş olan kullanıcılara ulaşım sağlanır. Böylelikle reklamlara, Google ve iş ortağı Web sitelerine göz atarken kitlelerin karşısına stratejik olarak konumlandırarak ortaya çıkarır ve kitlelere satın alma işlemini yapmalarında yardımcı olur.

Google Adsense Reklam Hizmeti ile Para Kazanma İpuçları Nelerdir?


Adsense para kazanmak isteyen kullanıcıların en sık yaptığı yanlış, reklam getirisinin daha çok hangi sektörde olduğunun üzerine yoğunlaşılmasıdır. Bu şekilde yanlışa düşen kullanıcılar fazla reklam getirisi bulunan ancak hakkında yeterli bilgiye sahip olmadıkları konular üzerine internet sitesi kurmaya yöneliyor. Bunun sonucunda da verimsiz bir girişime sürükleniyorlar. Bu durumda yapılması gereken en doğru hamle, çıkar doğrultusunda değil bilgi doğrultusunda hareket etmektir.

Bir diğer hamle ise siteye günde en az bir yeni içerik ekleyerek güncel tutmak olacaktır. Siteye katma değeri bulunan içerikler ekledikçe sayfaya çok sayıda ziyaretçi geliyor ve reklamlarınızdan gelen kazanç artıyor.
 
Üst Alt