HAVELSAN Diyalog Yerli Video Konferans Uygulaması

esartpv

Paylaşım Ekibi
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
245
Beğeni Sayısı
31
Yaş
30
Konum
Ankara
Ticaret
Home Office çalışanlar için Havelsan tarafından Yerli Video Konferans Uygulaması geliştirildi ve haberleri duyulmaya başladı. Günümüz Türkiye’si tüm Dünya’da olduğu gibi Covid-19 virüsüyle mücadele ediyor ve birçok çalışan işlerini ev ortamından yürütmeye çalışıyor. Bunun sonucunda da Ev ortamında çalışanların en fazla ihtiyaç duyduğu programlar toplantı yapabilecekleri Konferans programları oldu ve bu anlamdaki ihtiyaçlar arttı. Bunun sonucunda Zoom programı keşfedildi ve Zoom üzerinden birçok kişi toplantılar yaptı ve birçok öğretmen öğrencilerine ders verdi. Ancak Zoom programının güvenlik açıkları ortaya çıktı. İnsanların hesaplarından birçok miktarda para, Zoom tarafından gizlice alındı. Bunun üzerine Yerli Video Konferans Uygulaması yapmak için harekete geçildi.

Türkiye’de savunma sanayisiyle adını duyuran HAVELSAN Yerli Video Konferans Uygulaması konusunda çalışmalara başlayarak etkileyici bir sonuç çıkardı. Üstelik Zoom uygulamasına göre son derece güvenli ve birçok farklı özellik içeriyor. HAVELSAN Türk Silahlı Kuvvetlerine çalışan ve yazılım ile ilgili açıklarını tamamlayan bir şirketti. Ancak şimdi ise insanların en çok ihtiyaç duyduğu video konferans uygulamasını geliştirerek tüm Türkiye’nin açığını kapatmış oldu.

Havelsan-Diyalog.JPG


Tam adı HAVELSAN Diyalog olan video konferans uygulaması, şirketlerin veya kurumların kendi sunucularında çalışabilme özelliğine sahiptir. Bu da güvenirlik seviyesini üst düzeye çıkartan bir özelliktir. Programa pek çok cihazdan da erişim sağlanabiliyor. Bilgisayardan, Android telefonlarınızdan ve İOS üzerinden programı kullanabiliyorsunuz. Şifreleme özelliği ile yine büyük güven veren uygulama üzerinde, görüntü kalitesini de ayarlayabiliyorsunuz. Ekran paylaşımı ve sesli görüşmeye de izin veren uygulama, Tüm Türkiye’de çok fazla tercih edilecek gibi görünüyor.

Zoom’un en büyük sıkıntısı sadece 40 dakika görüşmeye izin vermekti. Ancak HAVELSAN Diyalog uygulamasında kullanıcı sayısı ve görüşme sınırı bulunmuyor. Şirket son çalışmalarını da tamamlayarak yeni video konferans uygulamasını bizlere sunacak. Tam tarih belirtilmese de mayıs ayında bizlere sunulacağı ifade edildi.
 
Üst