Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

İyzico Nedir?

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
290
Tepkime puanı
43
Yaş
33
Konum
Ankara

İyzico Nedir? Nasıl KullanılırBirçoklarının merak ettiği iyzico nedir, nasıl kullanılır soruları bizim için de fazlasıyla önem taşımaktadır. İyzico, 29 binden fazla internet sitesinden güven içinde alışveriş yapmanızı mümkün kılan bir finans teknolojiler firmasıdır. Çalıştığı üye iş yerlerine hızlı ve sahtecilik önleme odaklı en yüksek kalitede hizmet sunan bir firmadır. Bu konuda öncelik, hem alıcıların hem satıcıların ödeme süreçlerinin güvenle ve kuşkusuz tamamlanmasıdır. İyzico’yla satış yapan kişilerin bu süreçle ilgili doğru bilgilendirilmesini hedefliyoruz. Özellikle İnternetten alışveriş yapanlarda faydalanacaktır diye düşünüyoruz.

iyzico

İyzica Nasıl Kullanılır?


İyzico, ödeme alma süreçlerinizi, müşterileriniz arasındaki internetten alışveriş sırasında gerçekleşen para transferinizi sizin için kolay ve güvenilir hale getirir. Sizin tarafınızdan satış gerçekleştikten sonra, farklı sürelerde blokaj uygulanır. Blokajın uygulandığı kısım ise iyzico tarafından sağlanan ödeme hizmeti ile müşterinizin kredi kartından çekilen paraya yapılır. “Niye param sizde bekliyor, direk gitmiyor .” dediğinizi duyuyoruz! Bu süre zarfında paranız içeride tutulup işletilmez veya kullanılmaz. Bununla ilgili daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse Türkiye’de mevzuat gereği paradan para kazanabilen sadece 2 kurum var, bankalar ve faktöring firmaları. Bankalar ve faktöring firmalarının aksine, iyzico gibi ödeme kuruluşları, sizin gibi üye iş yerlerinin satışlarından gelen parayı işletme hakkına sahip değildir ve böyle bir yetkisi yoktur.

Blokaj SüresiÖdemenin size aktarılacağı güne kadar bankaların kontrolündeki koruma hesabında saklanmaya özen gösterilir. Bankalar aracılığıyla yürütülen blokaj süresi, finansal riski önlemek için yine bankalar tarafından uygulanması istenen bir süreçtir.

Bu sürecin sonunda da iyzico ödeme günü geldiğinde, size ait olan tüm ödemeler bu para koruma hesabından anlık olarak sisteme aktarılır ve tarafınıza gönderimi gerçekleştirilir. Yani aklınızda hiçbir şüphe kalmamalı, iyzico ile paranız güvende. İyzico’nun tek maddi kazancı; sizlerle yapılan anlaşmalar gereği ve sizin onayınızla kesilen komisyondur. Blokaj süresinin uzunluğu ya da kısalığı, taşıdığı olası finansal ve hukuki riskler dışında iyzico için herhangi bir kazanç yaratmamaktadır. Sadece sizin açınızdan yararlı bir finanstır.

Blokaj süresi, her iki tarafı da korur. “Nasıl mı?” diye soracak olursanız. Hatırlayın, paranız ödemenin size aktarılacağı güne kadar bankaların kontrolündeki korumalı hesapta saklanıyor. Bu yüzden hiçbir detaya takılmadan bu işlemleri güvenle kullanabilirsiniz.
 
Üst Alt