Lingualeo Uygulama, Web Sitesi ve Eklenti

Esat

Yönetici
Katılım
26 Kas 2019
Mesaj Sayısı
125
Beğeni Sayısı
47
Ticaret
Lingualeo yazılımı hem IOS ve Android tabanlı uygulaması olan, hem web sitesinde daha geniş imkanları olan ingilizce öğrenmeyi keyifli hale getirmeyi amaçlamış bir altyapı.

Arkadaşlar uzun süredir programı kullanan biri olarak en sevdiğim 4 özelliğini yazıyorum.

1. Kendi veri tabanı olması.
Yani uygulama içerisinde Engvid, tedtalks ve çeşitli vidyolar var bunları izlerken bilmediğiniz kelimelerin üzerine tıkladığınızda vidyo duruyor ve kelimeyi kendi arşivinize ekliyorsunuz. Kelimeyi eklerken size en sık seçilmiş olan anlamları getiriyor ama bu anlamlardan birini beğenmezseniz ve kendi tanımınızla arşivinize eklemek isterseniz bunu da yapabiliyorsunuz.

forum webmaster lingualeo inceleme.JPG
forum webmaster lingualeo ingilizce öğren inceleme.JPG2. Lingualeo size bir günlük plan çıkartır.
Ana sayfanıza girdiğinizde sizin daha önce belirlemiş olduğunuz "Günlük çalışma zamanı" seçiminize göre size vidyo, metin ve görevler verir. Bunları tamamladığınızda günlük çalışma süreniz dolar ve tabi çalışmaya yine devam edebilirsiniz. 5 günün sonunda size bir ödül verilir.

forum webmaster lingualeo inceleme.JPG


3. Lingualeo Kelime Çalışma Sayfası

Bu sayfada kelime tekrarları tamamen sizin bilmediğiniz kelimelere yönelik çalışır. Yani size basit gelen bir kelime düşünün. Bu kelimeyi testlerde sürekli doğru olarak seçerseniz lingualeo sizin için bu kelimeyi daha ileti tarihe atar ve karşınıza daha seyrek çıkar. Yanlış yaptığınız kelimeler ise karşınıza sürekli gelir.

forum webmaster lingualeo inceleme.JPG


Yanlış yaptığınız kelimelerin önünüze tekrar gelme süresi azaltılır ve işaretleyemediğiniz kelimeler tekrar öğrenileceklere gönderilir.

1581454785539.png


Doğru bildiğiniz kelimelerin ise önünüze gelme süresi ileri atılır.

1581454887898.png


4. Chrome eklentisi
Eklentinin en önemli özelliği yabancı kaynaklarda gezinirken kelimeye iki kez sol tıkladığınızda hem sözlük görevi görür anlamını size gösterir hem de kelimeyi lingualeo arşivinize gönderebilirsiniz. Ayrıca eklenti kendi başına size sözlük görevi görür chromeda sağ üstte her zaman hazır bulunur.

Eklenti linki

1581454529206.pngTarayıcınızın sağ üst kısmına gelin ve eklentiye tıklayın. Ve sözlük karşınızda. Bu sözlük kişilerin önceden bu kelime için girmiş olduğu anlamları içerir. Ve başkaları bu kelimeyi en çok hangi anlamında seçti ise o anlamlar karşınıza gelir. Bazen saçma anlamlar gelmesi de bu sebeptendir.

1581454479093.pngPeki Satın almalı mıyım?

Satın almadığınız taktirde yukarıda belirtmiş olduğum kelimeleri öne atan ve ileti tarihe atan kelime tekrar bölümü aktif olmuyor. Benim en sevdiğim özellik bu olduğu için satın almaya devam ediyorum. Yılbaşı indiriminde yıllık 48tl ye almıştım şu an yıllık fiyatı 101tl yine de alınabilir. Sonuçta dil öğreniyoruz. Ama bir kez aldığınızda kendi kelime arşivinizi oluşturduğunuzda sürekli almak gerekebilir bunu da unutmayın.

Lingualeo Premium neler içeriyor?

Lingualeo Premium’da Sözlüğe ekleyebileceğin kelime sayısında herhangi bir limit yok.
«Alıştırmalar» bölümü 12 alıştırmanın tamamına erişim hakkı veriyor ve tüm yeni alıştırmalara da otomatik erişim hakkın oluyor.
«Dil Bilgisi» bölümünde önerilen kuralların tamamına çalışabilirsin.
«Kurslar» bölümünde, «Gramer kurslari» ve «Video kursları» bölümlerine erişim hakkın var. Bu tüm gramer yapılarını, faydalı kelimeleri, ifadeleri ve İngilizce’deki özel kullanımlar hakkındaki her şeyi öğrenmen için yeterli.
 
Son düzenleme:

englishman

Forum Üyesi
Katılım
10 Şub 2020
Mesaj Sayısı
26
Beğeni Sayısı
2
Yaş
29
Konum
İstanbul
Ticaret
güzel açıklama ve detaylı olmuş.
sadece kelime ezberleme için değil içinde gramer konularının alıştırmalarının da olduğu bir uygulama
tavsiye edilir

bir ara 300tl lerden satılıyordu bu ara indirime girmiş yılbaşından beri 100tl lerde idi
 
Üst