Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

Netflix kullanıcıları artık "otomatik oynatma" özelliğini kapatabilecek

englishman

Forum Üyesi
Katılım
10 Şub 2020
Mesajlar
21
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Netflix tarafından yapılan yeni açıklamaya göre, kullanıcıların uzun bir süredir şirkete geri bildirim yaptıkları otomatik oynatma özelliği artık isteğe göre kapatıp açılabilecek.

Netflix platformunun en can sıkıcı özelliklerinden birisi de, fragmanların otomatik olarak oynatılması diyebiliriz. Kullanıcıların, söz konusu içeriğe hızlıca göz atabilmelerini sağlayan bu özellik artık kontrol altına alınabilecek.

Saniyeler içinde kapatılabilecek
Netflix şimdiye kadar Auto-Play olarak adlandırılan bu özelliğin kontrolünü kullanıcılara bırakmıyordu. Ancak şirkete giden çok sayıda şikayet ve geri bildirim, Netflix'in kullanıcılara bu yönde seçenekler sunmasına neden oldu. Artık Profil Yönetimi bölümünden, otomatik oynatma seçeneğini devre dışı bırakmanız sadece birkaç saniyenizi alacak.

Buna ek olarak Netflix'in çoğu kullanıcı tarafından sevilmeyen bir diğer zorlama özelliği ise, dizilerin bir sonraki bölüme otomatik olarak geçmesiydi. Platforma gelen yeni seçeneklerle birlikte artık dizinin diğer bölümüne otomatik olarak geçilip geçilmeyeceği de inisiyatifinizde olacak. Bu özelliklerin kullanıma sunulduğunu ve hemen kullanmaya başlayabileceğinizi de belirtmeden geçmeyelim.
 
Üst