Nubia Red Magic 5G Özellikleri ve Fiyatı İle Tanıtıldı

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
290
Beğeni Sayısı
42
Yaş
32
Konum
Ankara
Ticaret
Son zamanlarda teknoloji kulislerini bir hayli meşgul eden ve bazı özellikleri teknoloji sitelerine sızdırılan Nubia Red Magic 5g özellikleri ve fiyatı ile sonunda tanıtıldı.

Akıllı cep telefonu denildiğinde akla neredeyse piyasayı tekelinde tutan birkaç marka geliyor olsa da, Nubia gibi markalarda Pazar pastasından payını almaya başladı. Türkiye pazarında henüz yeterli konuma gelememiş olsa da, özellikleriyle tatmin edici oyuncu telefonları arasında bulunan Nubia Red Magic 5G’nin özelliklerini sizler için irdeledik.

Nubia Red Magic 5G.jpg


Nubia Red Magic 5G Özellikleri

Cihazın genel özelliklerine baktığımızda, Türkiye pazarında tercih edilen telefonlara kıyasla ideal özellikler sunan telefonun, en bilindik markalarda özellikle oyuncu telefonu segmentinde yarış içerisinde olacağını söyleyebiliriz.

Nubia Red Magic 5G Ekran Özellikleri
2340x1080 piksel ekran
çözünürlüğü bulunan cihaz, 6.6 inç ekranıyla AMOLED Full HD+ ekran kalitesini kullanıcısına sunuyor.

Bir oyuncu telefonu olmasının verdiği avantajla yüksek yenileme hızına sahip olan Magic 5G, 144 Hz yenileme hızıyla dikkat çekiyor. Çentik ya da ekran deliği kullanılmayan telefonda, bu sayede oyun oynarken daha iyi bir performans yakalanması söz konusudur. Oldukça ince olan üst çerçevesine yerleştirilen ön kamerası ise, oyun oynarken herhangi bir rahatsızlık vermeyecek şekilde konumlandırılmış vaziyette yer alıyor.

Nubia Red Magic 5G Teknik Özellikleri
256 GB
dahili depolama alınana sahip olan telefon, 16 GB’a kadar RAM alanıyla yine oyuncu telefonları için ideal bir seçenek sunuyor. Snapdragon 865 gibi amiral cihazların neredeyse hepsinde gördüğümüz işlemcisiyle, güçlü bir akıllı telefonla karşı karşıyayız.

8 çekirdek 2.84 GHz işlemcisiyle 7 nm+ teknolojisine sahip telefonun göz dolduran özelliklerinden biri de, grafik birimi olarak Adreno 650 kullanması olarak dikkat çekiyor.

Güçlü bir soğutma sistemine sahip olan Nubia Red Magic 5G özellikleri ile bir oyuncu telefonundan beklenen teknik detayları sunuyor. Wi-Fi 6 desteği bulunan telefon, üç farklı mikrofon ve Android 10 işletim sistemine sahip.

Siber neon, Mars kırmızısı ve siyah renk seçenekleriyle satışa sunulacak olan telefonun, aynı zamanda sınırlı sayıda olan şeffaf sürümü de mevcut olacak.

Nubia Red Magic 5G Kamera ve Pil Özellikleri
Sony IMX686 64 MP ana kamerası
bulunan telefon, 8 MP ultra geniş açı teknolojisiyle birlikte 2 MP makro kamerası da farklı çekimler için iyi bir performans yakalanmasına imkân veriyor.

RGB ışıklandırma teknolojisi de, telefonun arka kısmına konumlandırılmış vaziyette.

Akıllı telefonun pil kapasitesine baktığımızda ise, 4500 mAh bir bataryanın oyuncu cep telefonları için düşük bir kapasite olduğunu söyleyebiliriz. 55W hızlı şarj desteği sunan telefonda, soğutma teknolojisi sayesinde hızlı şarj kapasitesi tam olarak kullanılabilecek özellikler arasında yer alıyor.

Nubia Red Magic 5G.jpg


Nubia Red Magic 5G Fiyatı
256 GB 16 RAM Nubia Red Magic 5G Fiyatı:
712 Dolar

128 GB 8 RAM Nubia Red Magic 5G Fiyatı: 540 Dolar

Sınırlı sayıda üretilen şeffaf seçeneği tercih edecek kişilerin ise, yukarıdaki fiyatların üzerine 740 dolar daha eklemesi gerekiyor.

Kısaca; Nubia Red Magic 5G özellikleri ile bir oyuncu telefonundan beklenenleri, kullanıcısına sunacak gibi gözüküyor. Ancak telefonun batarya kapasitesinin oyuncu telefonları için biraz düşük olmasını, buna şerh düşmekte fayda var.
 
Son düzenleme:
Üst