PHP Frameworklerinin Avantajları

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesaj Sayısı
157
Beğeni Sayısı
25
Konum
Aydın
Ticaret
Programcıların PHP yerine PHP frameworklerini öğrenmeleri gerekir
PHP frameworkleri programcıların ek kod yazmadan bir web uygulamasına işlevsellik eklemelerini sağlar. Ancak programcılar PHP frameworkünü öğrenmek için biraz zaman ve çaba harcamalıdır. Hatta PHP kodlama konusunda uzman olmadan bazı frameworkleri öğrenip kullanabilirler.

PHP frameworklerinin kalitesi farklılık gösterir
En yaygın kullanılan PHP frameworkleri açık kaynaklı ve ücretsizdir. Dolayısıyla, web geliştiricileri proje maliyetini arttırmadan bu web frameworklerinden faydalanabilirler. Ancak, bireysel frameworklerin topluluk gücü farklıdır. Bu nedenle, bazı PHP frameworklerinin hızlı ve yeterli desteği yoktur.

Çekirdeğini değiştirme seçeneğinin olmaması
Web uygulaması geliştirme için temel bir yapı oluşturmanın yanı sıra, PHP frameworkleri özel web uygulaması geliştirmeyi daha da hızlandırır. Ancak geliştiriciler hala bu frameworklerin temel davranışında değişiklik yapma seçeneğine sahip değiller. Bazı frameworkler bile geliştiricilerin belirli araçları kullanmalarını veya belirli bir web geliştirme modelini kullanmalarını gerektirir.

Web sitesinin hızını ve performansını etkiler
Çoğu PHP frameworkü, büyük ve karmaşık web sitelerinin geliştirilmesini hızlandırmak için güçlü özelliklere ve araçlara sahiptir. Ancak web geliştiricileri küçük veya basit web uygulamaları oluştururken bu gelişmiş özelliklere ihtiyaç duymayabilir. Ayrıca, bu ek özellikler genellikle web sitelerinin performansını ve hızını olumsuz yönde etkiler.

Genel olarak, web geliştiricileri PHP framework arasından seçim yapma seçeneğine sahiptir. Ancak yaygın olarak kullanılan PHP çerçeveleri işlevsellik, kullanılabilirlik ve performans kategorilerinde birbirlerinden farklıdır. Ayrıca, her PHP frameworkünün kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Bu nedenle, web geliştiricileri PHP frameworklerini kullanmanın avantaj ve dezavantajlarını değerlendirirken kesin proje gerekliliklerini akıllarında tutmalıdır.
 
Üst