Pinterest Nedir? Pinterestten Para Kazanma

esartpv

Paylaşım Ekibi
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
257
Beğeni Sayısı
37
Yaş
30
Konum
Ankara
Ticaret
Pinterest Nedir?

Pinterest, kısaca tanımlamak gerekirse son yıllarda ülkemizde giderek yaygınlaşmaya başlayan görsel ağırlıklı sosyal paylaşım sitesidir. Son zamanlarda çok konuşulduğu için bizler Pinterest nedir? Sorusuna ayrıntılı değindik.

Pinterest’in Diğer Sosyal Ağlardan Farkları Nelerdir?

2010 yılının Mart ayında Paul Sciarra, Evan Sharp ve Ben Silberman tarafından Amerika’da kurulmuş olan bu platformun diğer sosyal ağlardan ayrılan en büyük özelliği “pinleme” olmasıdır. Bu paylaşım sitesi kullanıcılarına iki şekilde paylaşım özellikleri sunmaktadır. Kullanıcı ister kendi yüklemiş olduğu görseli paylaşır isterse de farklı bir kullanıcıda görmüş olduğu görseli paylaşabilir. Yani pinlenmiş olan içerik panolarına eklenerek tasnif imkânı da sunmaktadır. Pinterest’te içerik olarak pek çok seçenek bulunmaktadır. Örneğin; moda, ev eşyaları, kendin yap, resim, sanat gibi konularda yoğun şekilde paylaşımlar yapılmaktadır. Uygulamanın daha çok kadınlar tarafından kullanılıyor olması da analizler arasındadır.

pinterest.jpg


Pinterest’ten Nasıl Para Kazanılır?

Pinterest’in ne olduğuyla ve nasıl kullanıldığıyla ilgili sizlere bilgilendirme yaptık. Kullanımının kolay olmasının yanı sıra üstüne para kazanmak da mümkün. Peki, Pinterest’ten para nasıl kazanılır? Kazanmak için öncelikle web sitesine ihtiyacınız vardır. Google Adsense hesabınız ile ortak iş bağlamında para kazanacaksınız. Adsense hesabına sahip olduktan sonra kendi sayfanıza yüklemiş olduğunuz kodlar sayesinde sayfanızda belli başlı reklamlar yayınlanır. Sizin sayfanızı ziyaret eden her kullanıcı bu reklamlara tıkladığında sizlerin cüzdanına para girişi sağlanır. Pinterest’te E-Ticaret yapmak ve çeşitli ünlü sitelerde ürünleriniz için müşteri bulmak aynı zamanda da bu sitelerle iş ortaklığı yapmak da kazanç sağlayacaktır. Aynı zamanda pek çok kullanıcının ilgisini çekecek şekilde paylaşımlar yapıp pinler eklerseniz eğer sitenize ziyaretçi göndermiş olursunuz ve her ziyaret eden kişi reklamlara tıkladığında sizler de para kazanmış olursunuz. Özellikle kadın kullanıcılar bu reklamlara daha fazla rağbet gösterdiğinden dolayı hedef kitle olarak kadınlar belirlenir.

Son olarak daha fazla para kazanmak istiyorsanız eğer, günde 50 ila 100 arası paylaşım yapmanız gerekecektir. Yapmış olduğunuz paylaşımlar özenli, illegal olmayan, herkesin ilgisini çekebilecek ilginç niteliklerde olması gerekmektedir. Bu sizlere daha fazla ziyaretçi ve daha fazla para kazandıracaktır.
 
Üst