Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

SEO'nun Altın Kuralları

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
290
Tepkime puanı
42
Yaş
32
Konum
Ankara
SEO'nun altın kuralları

SEO çalışmalarının sağlıklı bir şekilde yapılması, web sitelerinin arama sonuçlarında üst sıralarda yer alması için hayati önem taşıyor. Peki, farklı uygulama metotları olan SEO'nun altın kuralları ne kadar uygulanıyor?

Kimi SEO çalışması yapan kişiler Google'un öngörüsü dışına çıkarak yaptığı çalışmalarla kısa sürede başarı elde etse de, SEO'nun önemli ipuçları uygulanmadığı sürece bu başarı uzun vadede asla başarı sağlamayacaktır. SEO'nun en önemli kuralları doğru bir şekilde istikrarlı olarak uygulandığında ise, başarı çok daha kalıcı hale gelecektir.

seo-kurallari.jpg


SEO'nun Altın Kuralları
SEO Uyumlu İçerikler

SEO uyumlu içerikler; özgün, imla ve yazılan dilin dil kurallarına uygun olmalıdır. SEO'nun uzun zamandır en önemli silahı kabul edilen bu içerikler aynı zamanda, kullanıcı dostu içerikler olmalıdır. Maalesef ki işin uzmanı birçok kişi dahi içerikleri Google dostu hale getirirken, kullanıcılara hitap edecek içerik oluşturmanın önemini atlamaktadır.

Referans Linkler
Siteniz ile özellikle aynı kategoride yayın yapan web sitelerinden alacağınız referans linkler, aksi iddia edilse de hala SEO'nun altın kuralları arasında yer almaktadır. Ancak eskisine nazaran biraz daha dikkatli ve disiplinli çalışmaların yapılması, alınan linklerin kaliteli olması daha kaçınılmaz hale gelmiştir.

İç Ve Dış Linkler
Web sitesi içerikler arası linkleme, eskiden olduğu gibi önemini korumaktadır. Bunun yanında dış link yani sitenizden başka sitelere link vermek, hiç olmadığı kadar önemli hale gelmiştir.

Birçok webmaster henüz buna emin olarak bir çalışma içinde olmasa da, webmaster tools üzerinden bunu deneyimlerek görmek mümkün olacaktır.

Örneğin yeni yazdığınız bir içeriği önce dış link olmadan indeks aldırıp sıralamadaki yerine baktıktan sonra, birde dış linkleme yapıp yeniden indeks almasını sağladığınız zaman, birkaç sıra daha üstte yer aldığını görebilirsiniz.

Çok geride olan sayfalar için sıralamada birkaç sıra önde olmak önemli olmasa da, ilk ya da ikinci sayfada olan her site için bir sıra önde olmak dahi önem taşıyacaktır.

Site Hızı
Web sitesinin ana sayfa ve alt sayfalarının açılış hızı, yeni algoritmalar ile ciddi anlamda önem kazanmıştır. Site hızının da artık SEO'nun en önemli kuralları arasında olduğunu, çok rahat söyleyebiliriz.

Mobil Uyum
Mobil teknolojilerin eskisinden daha fazla hayatımızda yer alması, web sitelerinin mobil uyumlu olmasının önemini artırdığı gibi bunu adeta, bir zaruret haline getirmiştir. Mobil teknoloji çağında masaüstü cihazlarla olduğu gibi bir web sitesinin mobil cihazlarla uyumlu olması da, ciddi anlamda önem kazanmıştır.

Web Sitesi Güncelliği
Web sitesinin güncel olması yani sıklıkla güncellenmesi, SEO'nun altın kuralları arasındadır. İnternet siteniz ne kadar sık güncellenirse, Google gözündeki değeri de o derece fazla olacaktır. Tabii ki yine burada, siteye yazılacak içeriklerin özgün olması SEO açısından hayati önem taşımaktadır.

Bilindiği üzere SEO’nun 200 kadar kesinleşmemiş kuralı olsa da, listemizde yer alanlar son zamanlarda daha fazla önem kazanmıştır.
 
Son düzenleme:
Üst Alt