SSD Hosting ve HDD Hosting Arasındaki Farklılıklar Nelerdir?

medyografya

Forum Üyesi
Değerlendirme - 100%
Katılım
27 Kas 2019
Mesaj Sayısı
43
Beğeni Sayısı
20
Konum
İzmir
Ticaret
Web sektöründe bulunan her kullanıcının SSD Hosting ve HDD Hosting terimleri ile karşılaşma olanağının çok yüksek olduğunu göz önünde bulundurarak bu iki terim arasındaki farklardan bahsetmemiz gerekmektedir. Herkesin bildiği gibi Hosting hizmeti çevrimiçi olarak kullanıcılara sunduğunuz dosyaların belirli bir sunucuda barındırılması işlemine verilen isimdir. Herhangi bir erişim sorunu olmadığı sürece kullanılan hosting aracılığıyla tüm bilgilerinizi internet kullanıcılarına açarak 365 gün boyunca yayınlayabilirsiniz. Bu yayının hızlı olması için kullandığınız sunucuda bulunan disklerin önemi hayati derecede önemli oluyor. Burada SSD Hosting ve HDD Hosting arasındaki tüm farklılıkları sizlere açıklayacağım.


SSD Hosting ve HDD Hosting Arasındaki Farklılıklar

Bu iki barındırma hizmetinin arasında bulunan en önemli fark tartışmasız hız oluyor. Bir hizmetin normal hızın üstünde seyretmesi için kullanılan diskin türü de oldukça önemlidir. Bilgisayar parçaları ile iç içe olan kişilerin görmekte aşina olduğu HDD disklerin manyetik bir yapıya sahip olduğu için bundan kaynaklı olarak diskin hareket hızı da SSD disklere göre daha düşüktür. SSD hosting herhangi bir şekilde hareketli bir parçaya sahip olmadığı için veri okuma, yazma ve daha kolay erişilebilirlik açısından daha performanslı sonuçlar vermektedir.
Güvenilirlik Açısından Hangisi Tercih Edilmelidir?

İnternet kullanıcılarının erişimine sunduğunuz verilerinizin güvenilirliği sizler için oldukça önemlidir. Burada yine barındırma hizmetinde kullanılan diskin yapısı önplana çıkıyor. Hareketli yapıya sahip olan HDD diskler, SSD disklere göre daha kolay bozulmaktadır. Bu da doğrudan veri kaybına yol açıyor. Bu sebeple bakıldığında güvenilirlik açısından SSD hostingler daha fazla tercih ediliyor.
 
Üst