Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Tanıtım Yazısı Nedir? Nasıl Yazılır? Nelere Dikkat Edilmeli?

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Tanıtım Yazıları, Web sitelerinin içeriğiyle bilgiler veren ve bazı linklerin yer aldığı reklam amacı olan içeriklerdir. “Tanıtım yazısı nedir?” denildiğinde ilk akla gelen internet başta olmak üzere nerdeyse tüm sosyal platformlarda, web sitenizi tanıtıcı, bilgilendirici ve sitenizi ziyaret eden kişileri ikna edici ve harekete geçirme işlevi yükleyen mesajlardır. Tanıtım yazıları sizlerin web sitesini, markanızı veya ürünlerinizi tanıtmak amacıyla hazırlanmış yazılardır. Arama motorlarında bu yazı içerisinde kullanılan belli başlı anahtar kelimeler üst sıralara taşınmanız için kullanılmalıdır. Bu konuyla ilgili de belli linkler ortaya çıktığında Google tarafından bu tanıtım yazıları puanlanır. Hatta yazmış olduğunuz bu tanıtım yazılarını çeşitli sitelerde de yayınlamış olursanız eğer, arama sonuçlarında yükselmeye başlarsınız.

Tanıtım Yazılarında En çok Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tanıtım yazılarını yazarken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de sıradan bir yazı olmaması aksine doğal, samimi ve özgün cümleler kurulmalıdır. Özgün olmak sitenizin de yükselmesine ve değer kazanmasına neden olacaktır. Tanıtım yazınızda Türkçeyi kullanırken; yalın, sade, anlaşılır şekilde, imla kuralları, yazım kuralları ve noktalama işaretlerine dikkat etmiş olmanız titiz ve özenli olduğunuzu gösterir. Önemli olan yerlerin altının çizilmesi, kalın veya italik şekillerde olması yazınızın dikkat çekiciliğini arttıracaktır. Bu yazılarınızda linkler vermek sizlere olan güveni pekiştirmenin yanında buraya koyacağınız link sayısı 5’i geçmemelidir. Hattâ vermiş olduğunuz linklerin hedef kelimelerinden linkler verirken aynı sayfaya yönlendirmemesi için dikkat edilmelidir. Makalelerinizi çok fazla uzatıp odak noktası olan konudan uzaklaşılmamalıdır. Sadece yazı değil aynı zamanda görsel içeriklerden, videolardan da yararlanılması tanıtım yazınızı etkili kılar. Alıntılanmış olan görselleri url olarak farklı bir siteden almamalısınız. Bu telif hakkına girer ve sıkıntıya düşersiniz. Özetlemek gerekirse tanıtım yazılarınız sizleri, iş ahlakı olarak da nasıl bir çalışma sisteminiz olduğunuz gözler önüne sermektedir.

Tanıtım Yazılarını En çok Kimler Tercih Eder?

Tanıtım yazıları günümüzde SEO uzmanları ve ajanslar tarafından yoğun olarak tercih edilir. Tanıtım yazıları düşük bütçeli ancak hızlı ve etkili sonuç veren çalışmalardır. Tabii bunları doğru zaman, doğru yer ve doğru anahtar kelimeler üzerinden kullanılırsa sonuca daha çabuk ulaşılabilir. Bu tür tanıtım yazılarında yazar çeşitliliği çok önemlidir. Çünkü aynı yazarla çalışmaya devam ederseniz eğer tanıtım yazıları hep tekrara düşer bu yüzden tanıtım yazılarını farklı bakış açılarına sahip olan yazarlara yazdırmanız faydalı olacaktır. Tabi bu ihtimal dahilinde de olsa bazı yazarlar bu kaliteyi koruyabiliyorlar. Tanıtım yazılarınızı her zaman üst sıralarda yer alan web sitelerine vermeniz ziyaretçi sayınızı artırmakla birlikte alternatif olarak sosyal medya üzerinden de paylaşımlar yapılması ziyaretçi sayınızda artışı sağlar. Bu da web sitenize olan trafiği artırır.

Üst Alt