Twitter Fleets Nedir?

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
312
Beğeni Sayısı
41
Yaş
31
Konum
Ankara
Ticaret

Twitter’ın Yeni Özelliği ‘Twitter Fleets’ Kullanıcılarla Buluşuyor!


Sosyal medyada hikaye özelliği tüm platformlar üzerinde yerini almaya devam ediyor. Snapchat, Instagram, Facebook, Linkedln ve Whatsapp’ta yerini alan hikaye özelliği, şimdi de Twitter’da karşımıza çıkacak. Twitter, yaptığı açıklamada Twitter Fleets adı altında hikayeler özelliğini tüm dünyaya duyurdu. Peki Twitter kullanıcıları bu özelliğe ne zaman kavuşacak? Twitter Fleets nasıl kullanılabilecek? İşte Twitter Fleets ile ilgili tüm detaylar…

twitter fleets


Twitter Fleets ile Twitter’a Hikayeler Özelliği Geliyor


Snapchat ile karşımıza çıkan hikayeler özelliği; daha sonrasında Instagram, Facebook, Whatsapp gibi uygulamalarda da yerini almayı sürdürdü. Sosyal medya kullanıcıları hikayeler özelliğini fazlasıyla seviyor. Özellikle Instagram hikayeleri, birçok kullanıcı için en çok kullanılan özellik haline geldi. Bu özellik, dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarına güncellemeyle gelirken bir uygulama hikayeler özelliği için sessizliğini koruyordu. İşte bu uygulama Twitter’dı. Fakat Twitter da artık hikayeler özelliği için sessizliğini bozarak Twitter Fleets ile bu adımı attıklarını açıkladı.

twitter-stories.png

Twitter Fleets Nedir, Nasıl Kullanılır?


Twitter Fleets, geçtiğimiz günlerde Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre uygulamanın yeni özelliği olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Adı farklı olsa da aslında Twitter Fleets, diğer uygulamalarda gördüğümüz hikayeler özelliği ile neredeyse aynı özellikleri içerisinde barındırıyor. Örneğin, Twitter kullanıcıları tarafından oluşturulan Fleet’ler, 24 saat içerisinde silinecek. Fleet’ler Twitter uygulamasının hemen üstünde, tıpkı Instagram uygulamasında karşılaştığımız gibi yuvarlak profil fotoğraflarıyla birlikte sıralanacak. Aynı zamanda Twitter akışındaki bir tweet de Twitter Fleets’te hikaye olarak paylaşılabilecek. Fleets sayesinde sadece yazılı/metin tweetleriyle sınırlandırılmadan kullanıcılar; fotoğraf, video, GIF şeklinde hikayeli tweet de paylaşabilecekler. Fakat bunların da 24 saat içerisinde kaybolacağının bilgisini de sizlere vermek gerek. Bu arada beğenme, yorum ya da retweet gibi özellikler Fleets’de mevcut olmayacak. Twitter kullanıcılarının tek tıkla ulaşabileceği hikayelere direkt mesaj ve emojilerle yanıt verilebilecek.

story twitter.jpg


24 Saat Sonra Siliniyor


Twitter; İtalya, Brezilya, Hindistan ve Güney Kore’de deneme testleri gerçekleştirdi. Bu testler sonucunda da Fleets özelliğinin insanların sohbete daha rahat katılmalarına yardımcı olduğu görüldü. Fleets özelliğini kullananlar, Fleets ve Direkt Mesaj aracılığıyla Twitter’da daha fazla sohbet içerisinde bulundular. Twitter’a yeni katılanlar, Fleets’leri akıllarından geçenleri samimiyetle paylaşmanın daha kolay bir yolu olarak gördüler. Diğer uygulamalardaki hikayeler özelliği gibi Fleets de 24 saat sonrasında kaybolduğu için, kullanıcıların kişisel ve anlık düşüncelerini, hayal gücünü ve duygularını paylaşırken kendilerini daha rahat hissetmelerine yardımcı oldu. Tüm bunlarla kalmayıp Fleets özelliğinin, kullanıcıların etkileşim ve geri dönüşümlerine göre yeni özelliklerle zaman içerisinde güncelleneceği de düşünülüyor. Bugün itibariyle Türkiye’deki kullanıcılar da olmak üzere dünya üzerindeki tüm Twitter kullanıcılarının karşısına çıkacak olan Fleets, böylelikle farklı düşüncelere sahip kullanıcı hikayelerini de gözler önüne getirmeye başlayacak.
 
Yan Paneli Kapat
Üst Alt