Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Vbulletin Nedir?

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesajlar
142
Tepkime puanı
24
Konum
Aydın

Vbulletin Forum Sistemi Nedir?


Teknoloji çağında bulunmamız sebebiyle hızlı şekilde ilerleyen ve popülerliğe de önem verdiğimiz bu zamanlarda teknolojiden faydalanmamak elbette olmaz. Bizlere kolaylık sağlayan teknolojinin meyvesinden ne kadar yiyebiliriz? Aslında bizler için teknoloji hem güvenli hem de güncel olmalıdır. Bunu bize en kolay yolla sağlayan sistemin adı vBulletin’dir. Böylece “ vBulletin nedir?” sorusu akıllara takılmaktadır. vBulletin veya vB, programlama dili ile çeşitli şekillerde donanım sağlayan, aynı zamanda internet üzerinde son zamanlarda popülerliğiyle dikkat çeken ücretli olan bir program çeşididir. vBulletin, PHP ve MySQL taban yapısını kullanan bir forumdur. Forum sistemi içerisinde bulunması gereken tüm özellikleri barındırdığı için hem güvenlik açısından bir kusursuzluk hem de çok fazla talep gören bir sistemdir. Bu sistemde illegallik söz konusu değildir ancak internet üzerinde başka sürümler de mevcut bulunmaktadır. Bu sürümlerin kullanılması durumunda her an hesaplarınız ele geçirilebilir ve aynı zamanda da vermiş olduğunuz emeğe ve zaman kaybına sebebiyet verdiği için güven sorunu oluşabilir.

vBullettinin genel özelliklerini anlatırsak;


-Dil dosyaları içerisinde Türkçe seçeneği bulunmaktadır. Bu da İngilizce bilmeyenler için büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

-Sürekli kendini güncellemektedir. Aynı zamanda da bu güncellemeleri internet sitelerinden veya firmanın kendi sitesinden takipte bulunabilirsiniz.

- Forumda bulunan her içerik için tema uygulanabilir.

- Kusursuz bir güvenlik altyapısına sahiptir.

vBulletin, diğer bir deyişle paralı bir sistem üzerine kurulmuş popüleritesi de yüksek olan bir programdır. Bizlerin yapmış olduğu işleri hem güvenli kılıp hem de hayatımızı kolaylaştırır.
 

freekays

Forum Üyesi
Katılım
30 May 2022
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Wordpress e vBulletin entegre ediliyormu gördünüzmü acaba
 
Üst Alt