2. El iPhone Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
Katılım
30 Kas 2019
Mesaj Sayısı
290
Beğeni Sayısı
42
Yaş
32
Konum
Ankara
Ticaret
Akıllı telefonların fiyatları son zamanlarda bazı sebeplerden dolayı ciddi manada yükseldi. Bu fiyat yükselmesinin ardıdan çoğu kullanıcı ikinci el telefonlara yöneldi. İkinci el telefon fiyatlarının da yüksek olması kullanıcıları bazı konularda güvensizliğe sevk etti. Peki ikinci el telefon alırken dikkat edilecekler neler, ikinci el iPhone alırken dikkat edilmesi gerekenler neler?

İkinci el iPhone alırken dikkat edilmesi maddeler neler?
Saydığımız noktalar telefon alırken dikkat edilirse ilerleyen vadede sizleri koruyabilecek noktalar. Bundan dolayı dikkat etmekte fayda var diyoruz.

iPhone-8-ekran-boyutu.jpeg


İkinci el telefon alırken dikkat edilecekler neler
İkinci el iPhone alırken ilk dikkat etmeniz gereken nokta iCloud kilidi olacak. Satın aldığınız telefonun iCloud ile kilitlenmesi durumunda o telefonu kullanamayabilir ve telefona ödediğiniz ücret boşa gidebilir. Diğer dikkat etmeniz gereken nokta ise satın aldığınız telefonun garanti durumu. Garantiye sahip bir iPhone, garanti süresi boyunca size herhangi bir arızaya karşı güven verecektir. Satın aldığınız iPhone’un garantisinin ne durumda olduğunu kontrol etmek isterseniz buraya tıklamanız yeterli. Dikkat edilmesi gereken konular arasında fiziksel hasarlarda yer alıyor. Satın aldığınız telefonun fiziksel hasara sahip olması bazı durumlarda avantaj olabilir. Telefonun arka tarafında bulunan çizikler kılıf ile kapatılsa da ekranda bulunan kırık veya parçalanmalar sizi zor duruma düşürebilir. iPhone’ların en basit servis işleminde dahi, ekranın değiştirilmesi zorunlu olarak gerekebiliyor. Siz ekranı çatlak bir iPhone’u uygun fiyata satın aldığınızda, o iPhone’u ilerleyen zamanda batarya değişimi gibi küçük bir işlem için bile servise götürecek olsanız sizlerin karşısına ekranın değiştirilmesi gibi bir senaryo çıkartılabilir. Bu da oldukça yüksek bir maliyet manasına geliyor.
 
Üst