Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Adım Adım Niche Yabancı Blog Kuruyoruz

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
1   0   0

Niche Nedir?

Niche site yani "niş" belirli bir konuya özel açılmış web sitesi anlamı taşıyor. Yani genel bir blog sitesi açmak yerine belirli bir konuya has açılmış web sitesi. Örneğin kedilere özel bir kedi bloğu, tamir-tadilat işi için bir blog gibi özelleşmiş bir konuda açılmış sitelere niche web sitesi deniyor.

Peki neden özelleşmiş bir konuda site açarak kullanıcı sayımızı kısıtlıyoruz. Çünkü google sitenizi anlamlandırıyor ve o alanda sizi ön plana çıkartıyor. Daha fazla sorularınızı konu altına yazabilirsiniz.

Peki biz hangi web sitesini açtık işte detaylar.

Hangi Web Sitesini Açtık

Web sitemiz için
tıkla.

Yaptığım çalışmalar.

• Öncelikle domain araştırması yaptım. Kadınlar üzerine bir yabancı yani ingilizce dilinde bir blog sitesi açmaya karar verdim. Baktım ki instagram, facebook, tumblr gibi sosyal medyalarda da kullanıcı adı boş bu domaini hemen satın aldım.
  • Themeforest üzerinden Jannah blog temamı satın aldım. İndirimde olduğu için domaini satın almadan önce temam hazırdı. 39$ fiyata temamı satın aldım.
  • Site iç SEO ayarlarını tamamladım diyebilirim.
  • Sadece tema ayarları kategori ayarları vs kaldı. Site düzenlemesine devam ediyorum.
  • Makale ekledikçe kategoriler oturacak.

Google Sıralama İlerlemesi

• Domain in ilk gününden itibaren sıralama takibi yapmaya başladım.
  • Önemli olan içinde domainin geçtiği aşağıdaki kelimelerdeki sıralamam olacak o yüzden şu anlık bunları takibe aldım.
  • Ayrıca yayınladığım her makalenin google üzerinde sıralamasını takip ediyorum. Buradan sıralama detaylarını sizinle paylaşacağım.
  • Şimdilik 3-5 makale ekledim siteye ve domain anahtar kelimesinde ilk 100 üzerinde yokken 2 makale ekleyince 80 küsür sıralara geldi site. Şu an ise son durum şu;

Bir adet organik kelime ile çalışmalara başladık. Eklediğim makalelerin index almasını bekliyorum.

1607937677609.png

Search Konsol Arama tablosu şu anda sıfır diyebiliriz :) zamanla yükseleceğiz
1607949428761.png

Son düzenleme:

I Love Google

Paylaşım Ekibi
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Birkaç makale daha ekledik ve 30 küsür sıralamaya kadar geldik. Google tarafında bir index yavaşlaması olduğundan hala makalelerimiz index almadı.
Ancak sosyal medya hesaplarından aldığımız backlinklerle iyi yükseldik

1608231668798.png

Üst Alt