Amazon, Londra’da artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan kuaför açtı

seodevri

Moderatör
Katılım
10 Ara 2020
Mesaj Sayısı
208
Beğeni Sayısı
1
Konum
türkiye
Amazon, Londra’da artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan kuaför açtı

Milyarder Jeff Bezos’un kurucusu olduğu ABD’li perakende devi Amazon, ilk kuaförlük hizmeti veren salonunu İngiltere’nin başkenti Londra’da açtı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, müşterilerin stillerine karar vermeden önce artırılmış gerçeklik (AR) uygulamasını kullanarak farklı saç renklerini deneyebileceği belirtildi. Bununla birlikte, Amazon Salon'un başlangıçta yalnızca Amazon çalışanlarına açık olduğu, önümüzdeki haftalarda halka açılacağı ifade edildi.

p0H9BQp9s0KINPQ2ZXdx7Q.jpg

Bununla birlikte Amazon, başka salonlar açma planlarının olmadığını belirterek, mekanın "yeni ürünler ve teknolojiler sergilendiği deneysel bir mekan" olduğunu açıkladı.
py4Evu_HCECVLsKp6PwFSA.jpg

İki katlı, 1500 metrekarelik Amazon Salon, Londra'nın Spitalfields'ındaki Brushfield Caddesi'nde yer alıyor. Artırılmış Gerçeklik uygulaması ile müşteriler taahhütte bulunmadan önce farklı saç renklerinin ve stillerinin üzerlerinde nasıl göründüğünün farkında olmaları amaçlanıyor.
ufJtP_hX2kOu58wRlEeh7g.jpg

Diğer taraftan Amazon, müşterilen salondaki herhangi bir ürünü satın almak için, raflardaki ürünü işaret ederek duvarlarda yer alan ekranlardan bilgi alabileceğin açıkladı. Ziyaretçiler, daha sonra ürünün altındaki QR kodunu okutarak ürünü satın alabilecekler. Ardından seçilen ürün müşterilerin evlerine teslim edilecek.
8op7vhvypUWFUuE4R8OIcQ.jpg

Amazon, ayrıca salondaki hava ve sıcaklığın düzenli olarak kontrol ededileceğini ve gelenlere ücretsiz yüz maskeleri ve dezenfektan vereceklerini açıkladı. Uygulanan diğer Covid-19 önlemleri kapsamında ise müşteriler bölmelerle ayrılacak, personel kesimler arasında ekipmanı dezenfekte edecek ve salonda aynı anda yalnızca sınırlı sayıda kişi bulunabilecek.
JP57Cpl5-UmGye-etQ1OaQ.jpg

Amazon İngiltere’nin yöneticisi John Boumphrey konuya ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu salonu müşterilerin gelip sektördeki en iyi teknoloji, saç bakım ürünleri ve stilistlerden bazılarını deneyimlemesi için tasarladık" dedi. Öte yandan, Amazon Salon’daki hizmetler, Londra'daki Neville Hair Beauty'nin sahibi Elena Lavagni ve stilist ekibi tarafından sağlanıyor.
 
Üst