Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

Dev Kripto Para Dolandırıcılık Çetesinin Üyeleri Tutuklandı!

Admin

Yönetici
Katılım
26 Kas 2019
Mesajlar
44
Tepkime puanı
2
Puanları
8
Bitcoin (BTC) madenciliği üzerine kurulan dolandırıcılık yapısı BitClub Network üyeleri tutuklandı.

BitClub Network Üyeleri Tutuklandı
Cointelegraph kaynağının
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
bilgilere göre, BitClub Network, ağa katılan yatırımcılara ortak bir kripto para madencilik havuzu tabanlı inanılmaz kazançlar vaat etti. Çetenin merkezindeki isimler ve gruplar ele geçirilen fonları gerçekten madencilik havuzu oluşturmak yerine lüks hayat elde etmek için kullandı ve bu da doğal olarak sahtekarlığın fark edilmesine yol açtı.
Yetkililer BitClub Network üyesi üç kişiyi yatırımcıları kandırmak, dolandırıcılık ve e-ticaret sahtekarlığı gibi suçlardan tutukladı. Matthew Goettsche, Jobadiah Weeks ve Joseph Abel isimli üç şüpheli, 20 yıldan daha fazla süre hapis yatabilir. Daha önce Abel’in menkul kıymet dolandırıcılığı ve lisanssız menkul kıymet satışı gibi suçlardan da sabıkası bulunduğunu belirten yetkililer, durumun hiç iç açıcı olmadığını belirtmekte.

bitcoin.jpg


BitClub aslında daha önce de gündeme gelmişti ve 2017 yılının Mart ayında Bitcoin (BTC) ağına bir saldırı bile düzenlemeye çalışmıştı. Bütün bunlara rağmen yapıya yatırım yapan kişilerin verdikleri kararlar, kesinlikle bu sektördeki dolandırıcılığın neden bitmediğinin en büyük kanıtlarından birisi olarak gösterilebilir.
 
Üst