Emlak MYB Kuruluşu

BenAykut

Gold Üye
Katılım
22 Eyl 2020
Mesaj Sayısı
239
Beğeni Sayısı
6
Konum
Samsun
Site Adı: Kariyer Belgelendirme
Site Adresi: Kariyerbelgelendirme.net
Site Konusu: Belgelendirme Kuruluşu -Emlak MYB Kuruluşu
Açıklama;

Emlak mesleki yeterlilik belgesi nasıl alınır? Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları, yetki kapsamında yer alan ulusal yeterlilik de tanımlanan esaslara göre yürütülen ölçme değerlendirme sonucunda başarılı sonuçlar elde edenler için düzenlenen ve bireylerin söz konusu ulusal yeterlilikte belirtilmiş olan beceri, bilgi ve yetkinlik gibi öğrenme kazanımlarına sahip olduğunu gösteren belgedir.

Kalite güvencesi sağlanmış ve uluslararası çalışan belgelendirme standartlarına göre akredite olan bir sistem aracılığı ile tutarlı, âdil, tarafsız ve güvenilir bir şekilde yapılan ölçme değerlendirmeler sonucunda başarılı olan adaylara MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi düzenlenmektedir.

kariyer_logo2.png


Emlak Mesleki Yeterlilik Belgesi Nasıl Alınır?

Adaylar MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi alabilmesi için ilk önce belge almak istedikleri mesleğe ait ulusal yeterliliğin olması gerekir. Ayrıca MYK tarafından bu ulusal yeterlilikte belgelendirme ve sınav yapmak üzere yetkilendirilen belgelendirme kuruluşlarına gitmesi gerekir. Belgelendirme kuruluşlarından bir tanesi kariyerbelgelendirme.net ‘dir. Seviye 5 emlak yeterlilik belgesi gibi konularda iletişime geçilebilir.

Belge alabilmek için istenilen ulusal yeterliliklerde belgelendirme kuruluşlarına MYK internet sitesi üzerinden sorgulama yaparak öğrenebilirler veya Kariyer Belgelendirme sitesi üzerinden bu aramayı gerçekleştirebilirsiniz.

Belgelendirme ve sınav sürecinin tamamı yetkilendirilen belgelendirme kuruluşları tarafından yürütülmektedir. Adaylar sınav başvurularında belge almak istedikleri belgelendirme kuruluşlarına yapması gerekmektedir.

Ulusal yeterliliğine göre yürütülen performansa ve teoriğe dayalı sınavlarda başarılı olan adaylar MYK Mesleki Yeterlilik Belgesi ve cüzdan tipi MYK Mesleki Yeterlilik Kimlik Kartı alabilmektedir. Mesleki Yeterlilik Belgesi hakkında tüm merak ettiğiniz soruların cevabını kariyerbelgelendirme.net sitesinden öğrenebilirsiniz. Emlak MYK gibi konularda kendileri sizlere yardımcı olacaktır.
 
Üst