Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Eşit Ağırlık Meslekleri

BenAykut

Gold Üye
Katılım
22 Eyl 2020
Mesajlar
454
Tepkime puanı
8
Konum
Samsun
Web sitesi
www.backlinkim.com
Site Adı: Mor Fikirler
Site Adresi: Morfikirler.com
Site Konusu: İş fikirleri, girişimcilik, yatırımcılık, inovasyon ve dahası
Açıklama:

Eşit ağırlıkta meslek sahibi nasıl olunur? Eşit ağırlık meslekleri nelerdir? Genel olarak eşit ağırlık bölümünde Türk Edebiyatı, Dil ve anlatım, Geometri, Matematik, Tarih, Coğrafya, Felsefe, İngilizce dersleri bulunur. En çok ağırlığı en az bildiğiniz derse verebilirsiniz. Çalışmalarınızı buna göre şekillendirebilirsiniz.

Meslek sahibi olmak sabır gerektiren zorlu bir süreçtir. Ders çalışmaktan bunalanlar… Ne yaptıysam olmuyor diyenler… Çabalamaktan yoruldum diyenler…İstediğim yere ulaşmak için iyi mi bir yol izlemek gerekir? Diyenler… Bunun cevabı burada. Şimdi birlikte bir başarı haritası oluşturalım.

sermayesiz-yapilabilecek-5-is-fikirleri_1-825x450.jpg


Eşit Ağırlıkta Meslek Sahibi Nasıl Olunur?

Öncelikle olmak istediğimiz mesleğe iyice adapte olmalı, onu gerçekten istemeliyiz. Bunun için gerekli planları yapmalıyız. Birinci adım olarak zamanınızı planlamalısınız. Ertesi gün tam vaktinde planınızı uygulamaya başlamalısınız. Kendinize çalışmalarınızı yapacağınız bir mekân hazırlamalısınız. Ve başladığınız vakitte bu mekânda bulunmalısınız.

Burası öyle bir mekân olsun ki dış dünyaya ait dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey olmasın. Telefon, televizyon, bilgisayar vb. gürültüsüz, sessiz, sakin bir mekân. Yanınızda sadece yapmanız gereken işlere ait eşyalar bulunsun. Ödevleriniz, notlarınız, defterleriniz, kitaplarınız gibi şeyler.

Gelelim diğer adımımıza işlerinizi, ödevlerinizi zordan kolaya doğru sıralayınız. Ve kendinize güvenerek en zor işinizden yada ödevinizden başlayınız. Yolunuza devam ederken bu sıkıntılı vecibe yada işi nasıl yapacağınızı düşünün. Bulduğunuz çözümleri size kolaylık olsun ve unutmamak için küçük notlar halinde yazın. Yani kendinize ufak malumat kartları hazırlayın. Emin olun ki not tutarak çalışmak oldukca işinize yarayacak.

Eğer çevrenizde sizin gibi hedefleri olan insanlar varsa onlarla sohbet edin. Onlarla sohbet ederken öncelikle öğrendiklerinizi onlara öğretmeye çalışın. Onlara öğretmeye çalışırken sizin bilgileriniz daha da çok pekişecektir. İlerleyen dönemler için kariyer fikirleri arıyorsanız, bunun için morfikirler.com a bakabilirsiniz.

Şimdi vücudunuzu, beyninizi bu planlara alıştırınız. Kendinize ufak denemeler yapmalısınız. İlk denemelerinizde başarısız olabilirisiniz. Bu çok normal fakat hemen pes etmek yok. Sabırlı olmalısınız. Hatalarınızdan ders çıkarıp yani pes etmeden yeni bir denemeye başlamalısınız. Böylesine zorlu bir yolu başarılı bir şekilde geçmek istiyorsanız azmedin, bol bol pratik yapın ve kendinizi denemenin önemini anlamış olun.

Öğrendiğiniz bu adımları her gün yılmadan tam vaktinde tekrar edin. Cesur olun ve çözmeniz gereken sorunlarla yüz yüze gelin. En önemlisi asla pes etmede uğraşın.
 
Üst Alt