Webmaster Forumu | Türkiye'nin En İyi Webmaster Platformu

GameStop CEO'su George Sherman, görevini bırakıyor

seodevri

Moderatör
Katılım
10 Ara 2020
Mesajlar
208
Konum
türkiye
GameStop CEO'su George Sherman, görevini bırakıyor

GameStop CEO'su George Sherman, 31 Temmuz'da görevi bırakacağını açıkladı. İstifanın ardından şirketin en büyük hissedarlarından biri olan Ryan Cohen'in şirket üzerindeki kontrolünün artması ve e-ticaret dönüşümünün hızlanması bekleniyor.

ABD'li bilgisayar ve konsol oyunları perakendecisi GameStop, şu anki CEO George Sherman’ın yakında istifa edeceğini duyurdu.

Daha önce Best Buy’da çalışan Sherman, şirketin fırtınadan kurtulmasına yardımcı olmak için Covid-19 salgını nedeniyle maaşını yüzde 50 düşürmüştü.

Reddit kaynaklı bir ticaret çılgınlığının merkezinde yer alan şirketin hisseleri, GameStop'un Sherman'ın 31 Temmuz'da veya öncesinde istifa edeceğini ve bir halef aramaya başladığını duyurmasının ardından pazartesi günü yüzde 9 yükseldi.

Reuters daha önce GameStop yönetim kurulunun CEO arama konusunda oyun, e-ticaret ve teknoloji sektörlerinden potansiyel adaylarla görüştüğünü bildirmişti.

GameStop'un eski CFO'su Jim Bell ve eski müşteri yöneticisi Frank Hamlin de son haftalarda şirketten ayrılan üst düzey yöneticiler arasında yer alıyor.
 
Üst