iPhone 11 DxOMark puanı ile şaşırttı

Atakumlu

Yönetici
Katılım
26 Kas 2019
Mesaj Sayısı
279
Beğeni Sayısı
55
Apple’ın hali hazırda en fazla satılan akıllı telefonu olan iPhone 11 yerini aldığı iPhone XR’ın aksine çift kameraya ev sahipliği yapıyor. Fiyatı ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran iPhone 11 DxOMark puanı ile şaşırttı.

Akıllı telefonların kameralarını inceleyerek detaylı bir rapor yayınlayan ve puan veren DxOMark uzun bir bekleyişin ardından iPhone 11 ile karşımıza çıktı. Gelin, şimdi iPhone 11’in kamera performansına yakından bakalım.

iPhone 11 inceleme – 35 dakikada iPhone 11!

iPhone 11 DxOMark puanı biraz hayal kırıklığı!
Cihaz, genel puanlamada DxOMark’tan 109 puan aldı. Daha somut bir karşılaştırma yapabilmek için iPhone 11 Pro Max’in skorunu söylemek gerekirse, bu cihaz da 117 puan aldı. iPhone XS Max ise bu test sonucunda 106 puan elde etti.

iphone-11-dxomark-sonuclari-belli-oldu-1.jpg

iPhone 11 ile iPhone 11 Pro Max’in video kalitesi birbirine oldukça yakın. Burada farkı yaratan fotoğraf kalitesi oluyor. Cihazın Pro modeli, fotoğraf konusunda daha yetenekli diyebiliriz. Pro modeli fotoğraf skorunda 124 puana ulaşırken, iPhone 11’in skoru 112’de kalıyor.

iphone-11-dxomark-sonuclari-belli-oldu2.jpg

Öte yandan cihazın geniş açılı kamerası performans konusunda Pro modeline yakın bir seviyede görünüyor. iPhone 11’in; pozlama, renk, ayrıntı ve otomatik netleme konularında kendisinden daha pahalı olan Pro modeline benzer sonuçlar sunduğunu söyleyebiliriz.

iphone-11-dxomark-sonuclari-belli-oldu5.jpg

Telefonu rakip firmaların cihazlarıyla karşılaştırmak gerekirse; DxOMark sonuçları cihazın, Samsung Galaxy S10 Plus‘tan daha iyi olduğunu gösteriyor.

İki cihaz, iç mekanlarda ters ışık alan bir sahnede test edildi. Bu karşılaştırma sonucunda iPhone 11 daha iyi bir fotoğraf çekti. Bu fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.

iphone-11-dxomark-sonuclari-belli-oldu3.jpg

Aynı zamanda iki cihaz normal gün ışığı altında bir de dış mekanda karşılaştırıldı. Bu karşılaştırmada iki telefon da birbirine çok yakın fotoğraflar çekerken ufak bir farkla iPhone 11’in detayları daha iyi yakaladığını söyleyebiliriz. Bu fotoğrafları aşağıda görebilirsiniz.
 
Üst