Misafir Makalelerinin Seo Açısından Yararları?

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesaj Sayısı
147
Beğeni Sayısı
22
Konum
Aydın
Ticaret
Misafir Makalelerinin Seo Açısından Yararları

Bu işlem bir siteye kayıt olmadan içerik oluşturup bir web sitesinde yayınlama sürecini ifade eder. Bu yaklaşım genellikle bloglarda kullanılır ve bir şirketin adını tanıtması ve güçlü bir sosyal varlığa sahip olması için dikkate değer bir yoldur.

Misafirlerin Makalesi Göndermenin Yararları

Ziyaretçi içeriklerinin çeşitli avantajları vardır. İlk olarak işletmelerin potansiyel müşterilere ulaşmalarını, ürün ve hizmetlerini satış şansını artırarak pazarlamasını sağlar. Ayrıca işletmelerin sosyal bir varlık oluşturmasına da yardımcı olabilir. Bir şirketin sahip olduğu yetki düzeyi, misafir postasına izin veren site sayısına göre belirlenir. Ayrıca web sitelerinin arama motorlarındaki sıralamasını da artırır.

Misafir kaydı, şirketlerin yetkili web siteleriyle güçlü ilişkiler kurmasına olanak tanır. Bir web sitesinde yayınlanacak içerik, etkili kişilerde ve kuruluşlarda olumlu ilişkiler yaratır. Ancak dikkate alınması gereken durumlar vardır.

800x420-makale-nedir-makale-nasil-yazilir.jpg

Yönergeleri Okuyun

Hedef blogda yayınlama yönergeleri okuyun ve blog sahibiyle iletişim kurmadan önce bunları iyi anlayın. Bu, blog sahibinin içerik göndermenizi veya bir fikir sunmanızı isteyip istemediğiyle ilgili bilgi edinmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca WordPress, Joomla veya Drupal gibi bir içerik yönetim sistemlerinde bir hesabınız olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır.

E-Postanızı Kişiselleştirin

Başka bir blog sahibiyle iletişim kurmadan önce e-postanızı kişiselleştirmek önemlidir. Bu, insanların sizi ve yazdığınız konuları tanımasını kolaylaştıracaktır. Ayrıca yazışmalarınızda blog sahibine uygun şekilde hitap etmenize de yardımcı olacaktır.

Birçok blog sahibi, diğer blogcuların web sitelerinde yayın göndermelerine izin verme konusunda kısıtlayıcıdır. Hedef site için çoğu misafir yayınının tek tek blogcular tarafından yapıldığını öğrenirseniz, kendinizi hedef site sahibine bireysel bir blogcu olarak sunun. Misafir blogcu olarak becerileriniz, sizi diğerlerinden ayıracaktır.

Hedef web sitesi için neden “misafir gönderisi” yapmak istediğinize dair ayrıntılar vermeyi unutmayın. Çeşitli web sitelerinde yayınlanan önceki blog yayınlarınıza bağlantılar ekleyin. Çok sayıda sosyal medya etkileşimi içeren yazıları, blog yazılarınıza bağlantı ekleyerek vurguladığınızdan emin olun. Bu, diğer misafir blogculardan öne çıkmanıza yardımcı olur.

İyi Bir Misafir Makalesinin Özellikleri

Misafirler için işlerinde kaliteli örnekleri sunmak önemlidir. Bu genellikle hedef misafir blogunun içerik stili ve biçimi ile belirlenir. İçerik stilinizin hedef blogdaki yayınlarla eşleştiğinden emin olun.

Misafir Gönderi Konuşması Zamanlaması

Bir misafir makalesinde fırsatlar elde etmek zordur. Eğer bu fırsatlar ortaya çıktığında aşağıdaki durumlardan yararlanın.
Hedef blog sizi, ürününüzü veya işletmenizi bazı yayınlarında listelediğinde,
Sizi, kendi web sitelerinden veya sosyal medya hesaplarından tanıttığında,
Misafir olarak bulunduğunuz blogda, başka bir misafir yazar tarafından tanıtıldığınızda,
Hedef bloglar,misafir yayıncı aradıklarını duyurduğunda,

Yayınınızı görüntüleme sayınızı artırmanıza yardımcı olacak bir hedef kitleniz olmalıdır. Blog sahipleri, siteleri arama motorları ve sosyal medya da dahil olmak üzere çeşitli çevrimiçi platformlarda tanıtırlar. Ayrıca, okuyucuların yorumlarını, sorularını yanıtladığınızdan emin olun. Bu sizi sektörünüz hakkında güvenilir bilgi kaynağı olmanıza yardımcı olacaktır.

Seo Kampanyanızın Sonuçlarını İzleyin

Google Analytics'te gelişmiş bir segment oluşturun. Oluşturduktan sonra segmenti postanıza dahil etmeyi ve maksimum trafik sağlayacak en iyi çevrimiçi pazarlama stratejisini belirlemeyi öğrenin.

Kaliteli Misafir Makalesi Oluşturmanın İpuçları

Misafirolarak yayınladığınız makalelerinizin sizinle, ürünlerinizle, işletmenizle veya hizmetlerinizle ilgili olmaması gerektiğini unutmayın. Misafir makalesi, reklam olarak kullanımak yerine değerli bilgiler içermelidir. Yayınlarınız, hedef kitlenizin yararlı, değerli bulacağı bilgileri sağlamaya odaklanmalıdır. Kendinizi hedef kitlenin yerine koyun.

Yayınları Biçimlendirin

İçerik oluşturmaya başlamadan önce, hedef blogdaki yayınları kontrol edin. Hedef sitenin biçimine ve stiline uyması için yazınıza özel biçimlendirmeler eklediğinizden emin olun. Gerekirse üstbilgiler, resimler, tırnak işaretleri ve kalın metinler ekleyin.

Link Oluşturma

İçeriğinize hedef blogunuzla alakalı bağlantılar eklemek önemlidir. Bu hedef blog sahibinin bloguna aşina olduğunuzu kanıtlayacaktır. Bunu yapmanın en etkili yollarından biri, site etki alanını ve anahtar kelimeleri aramaktır. Ayrıca makalenizde kitaplar ve özel teklifler gibi ürünlerden de bahsedebilirsiniz.

Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Makalenize bir harekete geçirici mesaj eklediğinizden emin olun. Bu, okuyucularınızı yayınınızı okuduktan sonra bazı işlemlerde bulunmaya teşvik eder ve bu da satışların artmasına neden olabilir.

Birçok kişi kendi bloglarını yönetmekte zorlanırken, diğer bloglarda hikayeler, makaleler yayınlamakta zorlanır. Misafir kaydı, blog yazarlarına karşılıklı yarar sağlayan ilişkiler kurma fırsatları sunar. Diğer misafir blogculardan, okuyucularınıza farklı bir bakış açısıyla kaliteli içerik sunmak için sitenizde yayın göndermelerini isteyebilirsiniz.
 
Üst