Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

MOZ Nedir?

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesajlar
142
Tepkime puanı
24
Konum
Aydın

MOZ Nedir? MOZ İle SEO Analizi Nasıl Yapılır?


MOZ nedir? Sorusu çift cevap bulabileceğiniz bir sorudur. Bir SEO aracı olarak yanıtlayabileceğimiz gibi SEO analizlerinin yapılmasında sağlayıcıdır da diyebiliriz. 2004 yılında ABD menşeili olan MOZ, önemli SEO araçlarıyla servisler sağlamaktadır. Özel araçlardan birisi olan MOZ, site takibi için sıklıkla kullanılmaktadır. Web siteleri arasında bir kıyaslama imkanı sunmasının yanı sıra bağlantının kalitesine göre de ölçüm yapmaktadır.

moz


MOZ, oluşturduğunuz web sitenizin izlenmesini yapar, rakip sitelerle karşılaştırma ve sonuçlamaimkanı sunar, diğer sitelerin SERP sıralamasını gösterir ve alan adı, sayfa kalitesi gibi sitenin özel bilgilerinin analiz eder.

MOZ Rank değerler algoritması 0 ile 10 arasındadır. Bu değerlemeyi 3 ile 4 arasına getirmek gayet kolay olurken 8 veya 9’a çıkartmak çok zahmetlidir. Sitelerin ortalama MOZ Rank’ı 3’tür.

SEO faaliyetleri için MOZ skoru önemli bir belirleyicidir. Arama motoru sonuçlarında backlinkprofillerinin oluşturulmasında kazancı çok fazladır. Ayrıca link oluştururken veya rakip sitelerin backlinkprofillerini incelerken yardımcı olmaktadır. AlexaRank ile beraber de kullanılabilme imkanı da sunmaktadır.

MOZ Rank’ın içerisinde çeşitli bölümlerde mevcuttur. SpamScore, Moz Link Explorer, Moz Pro gibi.

SpamScore, yüksek olan sitelerin tespitinde işlevsellik göstermektedir. Siteye zarar veren bağlantıların tespitini de sağlamaktadır. Backlink hedefindeki kelimelerin düşüşü olmaması için sitenin işlemlerinden oncespamscore durumunun mutlaka kontrol edilmesi gerekmektedir.

Moz Link Explorer, MozRank’ın nasıl kullanılacağı konusunda bize yardımcı olmaktadır. Sitenin güncel backlink durumunu görmemizi sağlamaktadır. Güncel backlink haricinde önceden kullanılmış fakat kaldırılmış tüm backlinklara da ulaşmamızı sağlamaktadır.

Moz Pro, siteni çok daha profesyonel yönetilmesini isteyen kullanıcıların tercih ettiği bir seçenektir. Gerekli olan yere URL’yi kopyala yapıştır yaparak bütün bilgileri alabilme ve kolayca kullanabilme imkanı sunmaktadır.

MOZ İle SEO AnaliziMOZ bize SEO Analizleri konusunda yardımcı olan ve tercih edilen bir servistir. Kapsamlı ve kaliteli bir site sahibi olmak istiyorsanız, en doğru sonuçlara ulaşmak istiyorsanız ve bütün araçları aynı zamanda kullanmak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Bu araçlar zaman alıcı gibi dursalar dahi alışınca ve pratiğe oturtunca işlerinizin kalitesi sizi mutlu edecektir.
 
Üst Alt