Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

PayPal, Honey şirketini satın aldı

esartpv

Müdavim Üye
Editör
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
46
Tepkime puanı
1
Puanları
8
Konum
Ankara
Web sitesi
www.esartpv.com
Çevrimiçi ödeme şirketi Paypal, dev bir satın alma haberiyle gündeme geldi. Yapılan açıklamalara göre PayPal, alışveriş platformu Honey şirketini 4 milyar dolara satın almak için işlemleri tamamladı.

Ödeme devi PayPal, bugün yaptığı açıklama ile birlikte Honey adlı çevrimiçi alışveriş platformunu 4 milyar dolar karşılığında satın almak için tüm işlemlerin tamamlandığını açıkladı. Bu satın alma PayPal'ın bugüne kadarki en yüksek satın alma işlemi oldu.

PayPal fark yaratmak istiyor
Ülkemizde birkaç yıldır yasaklı olan PayPal, şimdilerde kendi ödeme sistemlerini devreye sokan Google, Apple ve Facebook gibi şirketlerle rekabet ederken, ayrıca Visa ve Mastercard gibi devlerle de mücadele ediyor. Şirketin yapıtğı bu 4 milyar dolarlık yeni satın alım ise, PayPal'ın rakiplerinden bir adım öne geçme hedefinin somut bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.Şirketin satın aldığı Honey Science Corporation ise hem web tarayıcı eklentisi, hem de mobil platformlarda yer alıyor. 17 milyon kullanıcısı olan Honey, 30 bin çevrimiçi alışveriş sitesinden, tüketicilere indirim ve promosyon kodları sunarak alacakları ürünlere uygun fiyatla sahip olmalarını sağlıyor. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Honey, şirket merkezini Los Angeles'ta tutacak ve kurucu ortakları da ekibe liderlik etmeyi sürdürecekler.
 
Üst