Reseller Nedir?

Hangman TR

Forum Üyesi
Katılım
27 Kas 2019
Mesaj Sayısı
55
Beğeni Sayısı
5
Ticaret
Reseller Nedir?
Web sitelerimizi barındıracağımız alanı "web hosting" diyerek tanımlayalım ve sonra bunların sunuculardaki parçalar olduğunu söyleyelim. Bir web site için bir hosting paketi yeterli olduğu halde birkaç web site kuracaksak bunun için bize daha çok web alanı gereklidir. Bu sorunu da reseller ile çözebiliriz. Reseller nedir ? Reseller, hosting paketlerinden ziyade onlardan daha büyük bir alanı koyabileceğimiz içine bir değil de birkaç web site kurabileceğimiz web alanlarıdır. Hatta bazı sunuculardaki reseller yüzlerce web sitesini de barındırabilir. Bunlar sunucudan resel için ayrılan alana göre değişmektedirler.


reseller-hosting-3-1.png


Reseller Hosting Nedir?
Reseller hosting paketi ile size ait olmayan web sitelerini barındırabilirsiniz. Çevrenizdekilere web site kurabilir onlara web alanı ayırabilirsiniz. Reseller hesabınızdan hosting paketleri açarak onları değerlendirebilirsiniz.
Reseller hosting; shared hosting (paylaşımlı), co-location hosting (sunucu bulundurma) ve dedicated hosting (kiralık sunucu) gibi hosting hizmeti türlerinden biridir.

Reseller Hosting ile Normal Web Hosting Arasındaki Fark Nedir?
Normal web hosting hizmetinde genellikle en fazla 1 domain eklenebilirken, reseller hosting ile birden fazla domain ekleyebilir ve her bir domain için hosting hesabı açabilirsiniz.

Normal web hosting hizmetinde addon özelliği ile birden fazla domain ekleyebilirsiniz ama bu sefer de CPU aşımı ve yetersiz kaynak kullanımı hatası uyarısı alabilirsiniz. Ayrıca açtığınız domainler aynı dizinde yer alacağı için herhangi bir virüs sorunu karşısında tüm domainleriniz etkilenir. Reseller hosting hizmetinde ise, domainleriniz farklı hosting hesaplarına sahip olduğu için birbirlerinden etkilenmezler. Bu yüzden de daha güvenlidir.
 
Üst