Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

Sandisk 8TB Taşınabilir Cep SSD'sini tanıttı

esartpv

Müdavim Üye
Editör
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
42
Tepkime puanı
1
Puanları
8
Konum
Ankara
Web sitesi
www.esartpv.com


SanDisk yine de ilerliyor ve CES'de 8 TB SSD prototipini tanıtıyor. Şirket, 20Gbps aktarım hızı ile dünyanın en yüksek kapasiteli, cep boyutunda SSD'sini tanıttı. Sürücü, şirketin mevcut Extreme Taşınabilir Harici SSD modellerinden biraz daha büyük görünüyor, ancak daha yüksek bir kapasiteye sahip olduğu ve kabaca dört kat daha hızlı veri aktardığı için bu beklenen bir şey.

Bu bir prototip olduğundan, SanDisk'in taşınabilir bir 8 TB SSD'yi ne zaman piyasaya süreceğini söylemek mümkün değil, ancak çok az 4 TB sürücü mevcut olduğunda, pazarın bu kadar büyük ve pahalı bir seçeneğe hazır olması biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, SanDisk'in 8 TB SSD ile pazarlayan ilk kişi olmasının sürpriz olmayacağını söyledi - şirket bu yılın başlarında 1 TB microSD kartın ilk çıkışını yaptı.

Yakında piyasaya sürülecek olan bir SanDisk sürücüsü, şirketin 1 TB SanDisk Ultra Çift Sürücü Luxe parmak sürücüsüdür. Çift konektör tasarımı sayesinde hem standart USB-A cihazları hem de USB-C akıllı telefonlar ve dizüstü bilgisayarlarla çalışır. Bir konektörden diğerine geçmek için konektör bölümünü 180 derece döndürmeniz yeterlidir. SanDisk, bu kış daha sonra satışa sunulacağını söyledi.SanDisk'in Extreme Taşınabilir SSD'leri güvenilir ve ekonomiktir, bu nedenle daha yüksek kapasitelere ve daha yüksek hızlara sahip bir güncelleme, çok fazla veri taşımak veya dosyaları hızlı bir şekilde yedeklemek isteyen insanlar için büyük bir kolaylık olabilir. Ve USB-C'ye geçiş başladığında, adaptöre ihtiyaç duymayan bir parmak sürücüye sahip olmak, eski ve yeni cihazlar arasında veri aktarmayı biraz daha kolaylaştırabilir.
 
Üst