Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer kimdir?

seodevri

Moderatör
Katılım
10 Ara 2020
Mesaj Sayısı
208
Beğeni Sayısı
1
Konum
türkiye
Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer kimdir?

İki gündür işlem yapılamayan krito para alım satım borsası Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer'in 2 milyar dolarlık kripto parayla Tayland'a kaçtığı belirtiliyor. Peki 391 bin kişinin işlem yaptığı Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer kimdir?

Kripto para borsası Thodex kullanıcılarının sistemden paralarını çekemediği belirtmesi üzerine şirket art arda bakım çalışmasında olduklarını belirten bi duyuru yayınlamıştı.

Duyurulan sürenin ardından sorunun devam etmesi üzerine şirket bir açıklama daha yapmış, bu kez bakım çalışmasının 4-5 gün süreceğini belirtmişti.

Thodex'te aktif hesabı olan 391 bin kişi sorunun düzelmemesi nedeniyle panik halinde.

Kripto para yatırımcılarını endişelendiren iddia ise Thodex'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para
ile 20 Nisan Salı günü saat 19.50'de yurtdışına çıkarken çekilmiş olduğu belirtilen fotoğrafı ortaya çıktı. Daha önceden Tayland'a kaçtığı iddia edilen Özer'in Arnavutluk'un başkenti Tiran'a kaçmış olabileceği de belirtiliyor.

Bakım çalışması mı vurgun mu sorusunu akıllara getiren Thodex'in kurucusu Fatih Faruk Özer kimdir?

FATİH FARUK ÖZER KİMDİR?

Faruk Fatih Özer 2008 yılında Koineks şirketi ile kripto para borsasında giriş yaptı, 2017 yılında Thodex’i kurdu.

Thodex şirketi başta Türkiye olmak üzere Myammar, Azerbaycan ve İngiltere gibi ülkelerde de faaliyet gösteriyordu.

Bir dönem e-ticaret sektöründe de aktif olan Faruk Fatih Özer, ardından yazılım teknolojileriyle ilgilenmeye başladı.

Özer son olarak 2020 yılında Gamebridge mobil oyun platformunu kurmuştu.

Thodex'in internet sitesinin kapanmasının ardından Faruk Fatih Özer'in Twitter ve Instagram hesaplarını kapattığı da görünüyor.

Özer

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da art arda yapılan suç duyuruları üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı.

Başsavcılık'tan yapılan açıklamada, ''Thodex adı verilen kripto para borsasında ve çok sayıda vatandaşın mağduriyetine yol açtığı iddia edilen olaylarla ilgili olarak İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma başlatılmış olup adı geçen sistem kapsamında gerçekleşiğ suç teşkil eden tümeylemlerin tespiti ve failler hakkında yasal gereğine tevessül edilmesi amacıyla gereken araştırmalar titizlikle sürdürülmektedir'' ifadelerine yer verildi.
 
Üst