Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

WordPress Temaları Ne İşe Yarar?

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesajlar
142
Tepkime puanı
24
Konum
Aydın
WordPress temaları, kuracağınız web sitesinin görüntü açısından tatmin edici olması için oldukça iyi bir tercihtir. WordPress.org üzerinden indirilen ve hosting üzerine kurulan temalar, tercihe göre indirilmektedir. WordPress’e ilk adım attığınız zaman kategori, sayfalar, yazılar gibi seçenekler yer almaktadır. Eğer ilk kez WordPress kuruyorsanız, size kolay ve işlevsel temalar sunulur. Web sayfanızı kurumsal bir havaya sokmak istiyorsanız, indirilebilen temalara göz atarak en uygun temayı bulabilirsiniz. WordPress üzerinde ücretsiz olarak sunulmuş çok sayıda farklı web site yer almaktadır. Satın aldığınız ya da ücretsiz olarak indirdiğiniz her bir tema, WordPress üzerine pek çok farklı özelliği de getirmektedir. Yani görsellik olarak iyileşme olmanın yanı sıra işlevsel olarak zenginlikte kazandıracaktır. WordPress teması seçerken, SEO uyumlu olmasına ve hızlı bir şekilde çalışmasına kesinlikle önem vermelisiniz. Aksi halde tema yalnızca bir görüntüden ibaret olacaktır.

WordPress Eklentileri Ne İşe Yarar?

WordPress temalarının ardından en fazla talep gören taraf eklentiler olmaktadır. Görebileceğiniz en zengin eklentiler, WordPress ile karşınıza çıkacaktır. Eklentiler ne demek diyorsanız, web sitenizde ihtiyaç duyulan küçük yazılımlar olmaktadır. Örneğin; bir tema aldığınızda yorum yapma seçeneği varsa fakat puanlama sistemi de olsun istiyorsanız, temanızı değiştirmeden yalnızca eklenti yani küçük yazılım ekleyerek web sitenizi istediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz. Eğer web siteniz için hangi eklentilerin gerektiği hakkında bir bilginiz yoksa wordpress.org size çok sayıda öneride bulunacaktır. Eklentiler ve tema seçimi ile SEO konusunda da kısa süre içerisinde ciddi bir ilerleme kaydedebilirsiniz. Eklentiler ilk bakışta sizi büyüleyebilir, fakat gereğinden fazla eklenti kurmak web sitenize zarar verecektir. Gereksiz yere kurulan eklentiler, web sitenizin açılışını, çalışma hızını ciddi anlamda yavaşlatır. Bunun yanı sıra güvenilir olmayan eklentiler, web site güvenliğinizi oldukça kötü etkileyecektir. Bu nedenle eğer web siteniz için bir eklenti kurmak istiyorsanız, öncesinde kullanıcı yorumlarını detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Yoksa web site güvenliğinizi ciddi bir tehdit altına sokabilirsiniz. Bu gibi durumlar ile karşı karşıya gelmemek için deneme amaçlı bir WordPress tabanlı web site açabilir ve eklentileri orada kurabilirsiniz.


Bu yazımızda WordPress nedir, nerelerde kullanılır, WordPress kullanmanın avantajları nelerdir gibi soruları yanıtlamaya çalıştık. WordPress ile ilgili merak edilen noktalara değindik. Umarım faydalı olabilmişizdir.
 
Üst Alt