Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Wordpress'in Avantajları

oLed

Paylaşım Ekibi
Katılım
17 Nis 2020
Mesajlar
142
Tepkime puanı
24
Konum
Aydın
WordPress Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress nedir sorusunu yanıtladıktan sonra, siteniz için wordpress kullanmanın avantajlarından bahsedeceğiz.


WordPress kullanmanın pek çok farklı avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlardan en büyüğü web site yönetim hakkında en ufak bir bilgisi dahil olmayan kişilerin WordPress ile rahatlıkla site yönetimi yapabilmeleridir. Bunun yanı sıra kodlama gibi konularda WordPress için önem teşkil etmez. Günümüzde WordPress binlerce farklı eklenti ve tema sunmaktadır. WordPress arama motoru dostudur. Yani web siteniz üst sıralarda rahatlıkla çıkabilir. Yönetimi kolay olduğu için yazılımcı ya da web site yöneticisi gibi kişilere ekstra ücret ödemek zorunda kalmazsınız. Son derece profesyonel bir web site sahibi olabilmek için WordPress en doğru seçim olacaktır. WordPress, çok sayıda uzmana sahiptir. Ücretsiz ve geniş kitlelere duyurulmuş bir sistem olduğu için bir yardıma ihtiyaç duyduğunuz internet aracılığı ile hızlı bir şekilde çözüm bulabilirsiniz. Bu nedenle WordPress her türlü ön planda olmaktadır.

WordPress Kullanmaya Nasıl Başlanır?

WordPress kullanmaya başlamadan önce öncelikle bir hosting ve domain almanız gerekmektedir. Bazı firmalarda domain satın alırken WordPress’in otomatik olarak kurulması gibi seçenekler yer almaktadır. Bu tür kampanyaları takip ederek, WordPress’i doğrudan kurulmuş bir biçimde alabilirsiniz. wordpress.org ya da wordpress.com arasında bir seçim yaptıktan sonra web site yapımınıza hızla başlayabilirsiniz.

WordPress ile Ne Tür Web Siteleri Yapılabilir?

WordPress, öncelerde yalnızca blog yazımı için geliştirilen bir sistem olmuştur. Genel olarak bakıldığı zaman açık bir içerik yaratma sistemi olan WordPress, zaman içerisinde güncellenerek ve pratikliği nedeniyle talep görerek emlak, kurumsal, alışveriş ya da gazete gibi çok sayıda web site için kullanılmaya başlanmıştır.
 
Üst Alt