Hoşgeldiniz

Forumun içeriklerinden tam olarak faydalanabilmek için giriş yapınız

Kayıt ol Giriş yap

Xiaomi Yine Yaptı Yapacağını

Webmaster

Yönetici
Katılım
26 Kas 2019
Mesajlar
82
Tepkime puanı
5
Puanları
8
Xiaomi, Apple karşısında liderliğini ilan etti

Xiaomi, Apple karşısında liderliğini ilan etti
IDC’nin bu hafta yayınladığı raporda, Apple’ın kablosuz kulaklıkları
You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.
ile ciddi bir satış başarısı yakaladığı ve bu alanın lideri haline geldiği belirtildi. Bu kez giyilebilir band segmenti için Canalys tarafından yeni bir rapor yayınlandı.

You do not have permission to view link Giriş yap veya üye ol.

Yeni teknolojilere geçiş söz konusu olduğunda Apple pek yol gösteren bir marka olmadı. 5G konusunda oldukça hızlı hareket eden Apple, 5G iPhone satışları konusunda hayal kırıklığı yaşayabilir.

Xiaomi giyilebilir cihaz konusunda Apple’ı geride bıraktı
Giyilebilir band segmentinin akıllı saat ve akıllı bileklik gibi ürünleri kapsadığını belirtmek isteriz. Bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 74.4’lük bir büyümü sağlayan Xiaomi yüzde 27 pazar payına ulaşarak 12.2 milyon sevkiyat gerçekleştirdi.
Böylece lider hale gelen Xiaomi’nin elde ettiği bu başarıda kendi ülkesindeki performansı ve denizaşırı ülkelerdeki agresif fiyatlandırma politikasının payı oldukça büyük. Apple ise yüzde 15 pazar payı ile ikinci sırada yer alıyor.Apple’ın üçüncü çeyrekte gerçekleştirdiği bu sevkiyatın yüzde 60’lık bölümünü Watch Series 5 oluşturuyor. 5.9 milyon adet sevkiyat gerçekleştirerek yüzde 13 pazar payına ulaşan Huawei üçüncü sırada kendisine yer buldu.
Çin’de artan satışlar sayesinde Huawei’nin bu kategorideki yıllık büyümesi yüzde 243 oldu. Fitbit ise yüzde 8 pazar payı ile geçen yıla kıyasla büyük bir sıçrama yakalayamayan tek marka oldu.
Hali hazırda dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Samsung ise giyilebilir band kategorisinde beşinci sırada yer alıyor. Galaxy Fit modeli ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran teknoloji devi halen rakiplerine kıyasla büyük ilgi gören bir ürünü piyasaya süremedi.
 

WEB KARTALI

Forum Üyesi
Katılım
30 Kas 2019
Mesajlar
12
Tepkime puanı
1
Puanları
3
Konum
Mars 7. Segment A.X3
Web sitesi
Siteye Git
Xiaomi her alanda liderliğe gidiyor sanırım.. Elektronik dünyasında son yıllarda çok güzel işler yaptı. Türkiye piyasasına girmekle de çok iyi bir iş yapmış oldu.
 
Üst