Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Yandex Kurumsal Mail Nasıl Açılır?

vertigo

Forum Üyesi
Katılım
11 Şub 2020
Mesajlar
50
Tepkime puanı
6
Yaş
34
Konum
Eskişehir
Yandex Kurumsal Mail Nasıl Açılır?

Kullanımı artması ile birlikte bir çok kurumsal firma için kimlik özelliği olan Yandex kurumsal mail nasıl açılır? Nasıl kullanılır? Bu konuda webmaster forum ailesi olarak sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Kurumsal mail kullanmak istediğinizde elbette bir kurum sitesine ihtiyacınız bulunmaktadır. Kurum sitenize bağlı olarak Yandex üzerinden işlem yapmak oldukça basittir. Öncelikli olarak bir Yandex hesabına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunu almak için isterseniz direkt olarak Yandex'e giriş yaparak bir hesap oluşturabilirsiniz. Yandex sizlere belirli depo alanları ve mail için kurumsal mail sistemi oluşturabilmektedir.


yandex-kurumsal-mail-nasil-acilir.jpg


Yandex hesabınız yoksa oluşturmak için Yandex'e giriş yapıyorsunuz. Yandex hesabını oluşturmak için ad-soyad, mail adresi tercihi gibi bilgileri girmeniz gerekiyor. Basit bir şekilde sizler de hemen Yandex hesabı oluşturabiliyorsunuz. Kullanımda olan bir Yandex hesabınız varsa burayı direkt es geçebilirsiniz.

Yandex Hesabı Üzerine Kurumsal Mail Adresi Kurulumu

Yandex hesabınızı aktif hale getirdikten sonra Yandex kurumsal mail hesabı nasıl açılır diye sormaya gerek kalmadan basit şekilde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra öncelikli olarak kurum.yandex.com.tr üzerinden business hesaplara hemen bağlanabilirsiniz. Bu noktada hesabınız üzerinden sizin sitenizin adını geçmeniz gerekmektedir. Domain adını yazdıktan sonra gerekli bağlantıları yaptığınızda açmış olduğunuz mail adreslerinin verileri artık hostinginizde yer almayacaktır. Tamamen Yandex sunucuları üzerinde olacak ve serverınızda herhangi bir aksaklık ya da problem yaşanmayacaktır. Sisteminize de ek bir yük yüklememiş olacaksınız.

Alan adınızı yazdıktan sonra Yandex kurumsal mail hesabı nasıl açılır sorusunun en önemli noktası gelmektedir. Sunucular için gerekli yönlendirmelerin yapılması gerekmektedir. Burada adımları sunan Yandex üzerinden tüm işlemleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bu iki adımı tamamladıktan sonra zaten kurumsal hesabınız bu noktada aktif hale gelmiş olacaktır. Sitenizin bulunmuş olduğu server üzerinden Yandex tarafından verilmiş olan MX kaydının yönlendirmesi bu açıdan en kolay şekilde yapılacak olan işlemdir. İsterseniz ikinci bir MX kaydı olarak güncellemeyi tamamlayabilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra ''Alan Adı Sahipliğimi Kontrol Et'' düğmesini tıklamanız gerekmektedir. Yandex gerekli kontrolleri yaparak sizin alan adı sahipliğinizi onaylaması gerekmektedir. Bunun için bir kaç defa tuşa tıklamanız gerekebilir.

Yandex Kurumsal Mail Adresi Kurulumu Adımları

Yandex kurumsal mail adresi kurulumu için gerekli dosyaları gördükten sonra onay verecektir. Bundan sonra direkt olarak adresi oluşturmak için bir alan oluşmaktadır. Yandex kurumsal mail hesabı nasıl açılır sorusunun yanıtı olarak son alana gelmiş bulunmaktasınız. Bu noktada alan adlarınızı ve şifrelerinizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu alanda şifreleri de belirttikten sonra alan adınıza uygun şekilde kurumsal mail adreslerinizin kurulumu Yandex tarafından yapılmaktadır. Her bir mail adresi için dilerseniz 10 GB'a kadar kota verilebilmektedir. Bir mail adresi sunucusu için gayet iyi ve geniş bir alan özelliği olarak ortaya çıkmaktadır. Ayrıca hiç bir mailinizin kaybolma ihtimali de bulunmamaktadır. Bu yüzden kolay kurulumla Yandex tercih edilebilir.
 
Üst Alt