Yapay Zekanın Tüm Potansiyelini Gerçekleştirmenin Önündeki Engeller

vertigo

Forum Üyesi
Katılım
11 Şub 2020
Mesaj Sayısı
47
Beğeni Sayısı
4
Yaş
30
Konum
Eskişehir
Ticaret
apay Zekanın sunduğu vaatlere rağmen pek çok şirket makine öğreniminin ve diğer yapay zeka fonksiyonlarının tüm potansiyelini gerçekleştiremiyor. Neden? İronik olarak sorunun büyük oranda insanlarla ilgili olduğu ortaya çıktı. Verimsiz iş akışları, şirketleri Yapay Zeka uygulamalarının tüm değerini elde etmekten alıkoyabilir.

Örneğin, veri uzmanları makine öğrenimi modellerini oluşturmak için ihtiyaç duydukları kaynakları ve verileri elde etme konusunda zorluklarla karşılaşabilir. Ekip arkadaşları ile iş birliği yapmakta zorlanabilir. Ek olarak veri uzmanları yönetmeleri gereken çok sayıda farklı açık kaynak aracı ile ilgilenirken kimi durumlarda uygulama yazılımlarına gömmeden önce geliştirmeleri gereken modelleri uygulama yazılımı geliştiricilerinin tümüyle yeniden kodlaması gerekebilir.

Açık kaynak Yapay Zeka araçlarının sayısının artmasıyla birlikte BT, çalışma ortamlarını sürekli güncelleyerek veri bilimi ekiplerini desteklemeye daha fazla zaman harcar. Bu soruna, veri bilimi ekiplerinin nasıl çalışmayı tercih ettiğine ilişkin sınırlı düzeyde standartlaştırma da eklenir.

Son olarak, üst düzey yöneticiler şirketlerinin Yapay Zeka yatırımlarının tüm potansiyelini görselleştiremeyebilir. Sonuç olarak, Yapay Zekanın başarılı olması için gereken iş birliğine dayalı ve entegre ekosistemi oluşturmak üzere yeterli miktarda sponsorluk ve kaynak ayrılmasına izin vermezler.
 
Üst