Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Yapı Analiz Sektörünün Yıldızı Kayyap

neleroluyo

Forum Üyesi
Web sitesi
coineeer.com
Kay-yap Analiz Laboratuvarı’nı Yönetim Kurulu Başkanı Fazlı Yüksel’den dinledik. “Kay-yap Analiz Laboratuvarı 12 yılı aşkın süredir yurt içi ve yurt dışında üretici ve tüketici grupların tamamına analiz hizmeti vermekte olup 8 yıldır bizler iştirak ediyoruz. Her geçen yıl parametre, cihaz ve işinde uzman nitelikli kadro ilave ederek büyümeye gayret ediyoruz. Tarafsızlık ve bağımsızlık, gerçekleştirdiği faaliyetlerde gizlilik KAY-YAP’ ın temel düsturlarından ve vazgeçilmez ilkelerindendir. Bu bağlamda, verilen hizmetlerde personel, ekipman ve metot yeterlilikleri sürekli olarak iç ve dış kontrollerle denetlenmektedir. Ulusal ve Uluslararası Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma (LAK) deneylerine ve Yeterlilik Testlerine (YT) katılmaktadır. Laboratuvarımız Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) akredite (TS/EN ISO 17025), Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından yetkili ve yine aynı şekilde Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünden (BÜGEM) yetkili bir analiz kuruluşudur. Çevre laboratuvarı kapsamında su ve atık su analizi, kuyu suyu analizi, zemin suyu analizi, proses (kazan suyu) analizi, kullanma suyu analizi, beton karma suyu analizi, geri dönüşüm suyu analizi, arıtma çamuru analizi, yağ ve atık yağ analizi, katı atık analizi hizmetleri verilmektedir. Yapı ve yapı malzemeleri laboratuvarı kapsamında agrega (mıcır) deneyleri, bims ve tuğla deneyleri, parke ve bordür deneyleri, karo deneyleri, uçucu kül analizi, doğal puzolan analizi, çimento analizi, yapı kimyasalları ve kimyasal katkı analizi hizmetleri verilmektedir. Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünden alınan yetki ile denetim, şikâyet ve tescil numuneleri gibi numunelerde gübre analizi hizmeti verilmektedir. Aynı zamanda çiftçilerimize de gübre alımlarından önce muhakkak analiz için bizimle iletişime geçerek gübre sahteciliğinden korunmalarını tavsiye ediyorum. Beton laboratuvarı kapsamında ise yapı denetim analizleri, karot alımı, hasır çelik analizi, donatı çeliği (inşaat demiri) analizi, donatı röntgeni, performans analizi, kentsel dönüşüm ve risk analizi hizmetleri verilmektedir. Bu sene itibarıyla kapsamımıza eklediğimiz İş hijyeni laboratuvarımızda gürültü ölçümleri, çevresel gürültü ölçümleri, iş hijyeni ölçümleri, ortam ölçümleri gerçekleştirilmektedir. Doğal taş analizi, kayaç analizi, maden analizi, cevher analizi, jeolojik kayaç analizi, kömür analizi, pelet analizi, kireç analizi, uçucu kül analizi, farin ve ham madde analizi, deterjan analizi ve yakıt analizi hizmetleri verilmektedir. Akılcı ve bilimsel yönetim sistemimizle, yenilikleri takip ederek ve mutlak suretle uygulayarak, planlı ve gelişimi esas alan hizmetlerimizle tüm hedeflerimize ulaştık ve yeni ufuklara yelken açmaktayız. Takım çalışmasına olan inancımız ve bilimsel bakış açımızla başarıya ulaşacağımıza kanaatimiz sonsuzdur. Bağımsız ve tarafsız, her geçen gün büyüyen ve gelişime önem veren laboratuvarımız, bilim ve teknolojiyi entegre ederek uzun yıllar sizlere hizmet verecektir."

Üst Alt