Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Yönetim Bilişim Sistemleri Nedir?

BenAykut

Kurumsal Üye
Web sitesi
www.backlinkim.com
Ybs, yani yönetim bilişim sistemleri nedir? Bu sistemler, teknoloji, insan, sistem teorisi ile birlikte bilgi yönetimini bir araya getirmektedir. Çok sayıda üniversite öğrencisi, tercihini bu bölümden yana yapmaktadır. Bölüm, 4 yıllık lisans bölümüdür. Bu bölümün ana amacı ise bilgi yönetimi ile birlikte sistem gibi alanları en iyi şekilde bir araya getirebilecek, bilgiyi üreterek güncelleyecek, dağıtabilecek ve aynı zamanda kullanılabilecek yönetici pozisyonunda olan kişilerin hızlı bir şekilde karar verebilmesini sağlamak adına bilgileri bir araya getirerek sunabilecek kişileri yetiştirmektir.

yonetim-bilisim-sistemleri-nedir-kapak.jpg

Yönetim bilişim sistemleri bölümü mezunu olan kişiler, almış oldukları eğitim neticesinde iş hayatını kolaylaştırabilmek için bilgisayar ile yazılımı şirketlere sunma konusunda sorumluluk üstlenmektedir. Yönetim bilişim sistemi (YBS), yönetim, bilgi ve sistem alanlarını bünyesinde barındırmaktadır. Yani bu sistemde karar verme, bilgi kaynakları ve sistem büyük bir rol oynar. Yönetim bilişim sistemlerine yönelik daha kapsamlı bilgiler edinebileceğiniz kaynaklar şu şekildedir;

Yönetim bilişim sistemi nedir? Yönetim Bilişim Sistemleri Nedir?
Yönetim bilişim sistemleri mezunu ne iş yapar? Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Mezunları Ne İş Yapar?

Üst Alt