Neler yeni
xentr_blue_bg_color
xentr_red_bg_color
xentr_green_bg_color
xentr_orange_bg_color
xentr_voilet_bg_color
xentr_slate_bg_color
xentr_dark_bg_color

Youtube ile Para Kazanma Yolları

medyografya

Forum Üyesi
Değerlendirme - 100%
1   0   0
Katılım
27 Kas 2019
Mesajlar
43
Tepkime puanı
20
Konum
İzmir
Web sitesi
www.medyografya.com
Youtube ile Para Kazanma Yolları

Dünyanın en büyük video paylaşım ağı Youtube, kullanıcılarına sosyal paylaşımlar yapmanın yanında para kazanma imkânı da sunan bir ağdır. Youtube ile para kazanma yolları arasında verdiğimiz yöntemler, bu platformdan para kazanma metotları hakkında detayları içermektedir.

Youtube’dan Para Kazanmak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler
Öncelikle bu platformdan para kazanabilecek seviyeye gelmek için, hazırlamanız gereken zemin hakkında bilgi vermek daha yararlı olacaktır. Youtube’da belirli bir aşama kaydetmeniz durumunda, çok ciddi paralar kazanabilirsiniz.

Kanal Oluşturma
Youtube kanalınızın daha çok bir alana hitap etmesi, özel reklamlar alabilme imkânınızı artıracaktır. Bu sebeple tavsiyemiz, bir alana yönelik kanallar oluşturmaktır.

Tek kanal üzerinden çalışmalar yapmak daha hızlı başarı sağlarken, yeterli ekip ve teknik alt yapınız bulunuyor ve hepsi ile ilgileneceğinizi umuyorsanız, birkaç kanal açarak da başlayabilirsiniz.

Kanal İsmi ve Görselleri
Youtuber olma yolunda adım atmaya başlayan birçok insan, kanal ismi konusunda çok aceleci davranmaktadır. Oysaki akılda kalıcı ve insanların ilgisini çekecek bir kanal ismi için, iyi bir şekilde düşünmek büyük önem taşımaktadır. İsimler, bir marka gücü oluşturmanın en önemli unsurlarından biridir.

Kanal görselleri de internetten temin edeceğiniz kopya görseller olma yerine, profesyonelliğinizi ortaya koyabileceğiniz özel tasarımlardan oluşmalıdır.

Özgünlük ve Telif Hakları
Youtube, telif hakkı içeren içeriklere sahip videolardan para kazanmaya müsaade etmemektedir. Bu nedenle video içeriklerinin, telif hakkı içermemesine dikkat edilmelidir.

Kanalınızda paylaşacağınız içeriklerin özgün olması da, Youtube ile para kazanma yolları arasında hayati öneme sahiptir.

Video Paylaşım Sıklığı
Videoların paylaşım sıklığı da hem abonelerinizi tutmak ve hem de yeni aboneler kazanmak adına önemle üzerinde durulması gereken bir konudur. Paylaşımlarınızı mümkünse haftada iki kez yaparak, güncelliğinizi korumanız faydanıza olacaktır. Hatta mümkünse kaliteyi düşürmeden, günlük 1 video paylaşımı yapabilirsiniz.

Özgün ve kaliteli video paylaşımı ne kadar sık yapılırsa, kazancınızda her geçen gün o kadar fazla olacaktır.

Youtube ile Para Kazanmanın Yolları
Aşağıdaki para kazanma metotları ile Youtube üzerinden yukarıda sayılanlara dikkat etmeniz halinde, rahatlıkla gelir elde edebilirsiniz.

Google Adsense Reklamları
Google Adsense;
Google tarafından reklam yayıncısı (web sitesi sahipleri, Youtuberlar vs) ile reklam verenleri bir araya getiren bir sistemdir. Youtube videolarınızda herhangi bir sorun olmaması ve para kazanma seçeneği aktif olması durumunda, Google videolarınızda çeşitli reklamlar gösterecektir. İnsanların bu videoları görmesi ve tıklaması gibi durumlarda, kazanç elde edebilirsiniz.

Youtube videoları ile Google gibi bir dünya devinden kazanacağınız parayı çekebilmek için, her ay en az minimum 200 TL kazanç elde etmeniz gerekir. 200 TL altında kazanç elde etmeniz durumunda, bu tutar gelecek aya devredilir ve bir sonraki ay bu rakamın üzerine ulaştığınızda paranızı doğrudan çekebilirsiniz.

Özel Reklamlar
Abone sayınızın fazla olması ve videolarınızın izlenme sayısının artması durumunda, birçok reklam veren videolarınız için reklam vermek isteyecektir. İster video içerisinde bir logo, ister doğrudan ürün tanıtımı şeklinde alacağınız reklamlar kazanç sağlayabilirsiniz.

Reklama Özel Videolar Üretmek
Videolarınızı reklam alacağınız markanın mesajını vererek alacağınız reklama özel video üretmekte, Youtube ile para kazanma yolları arasındadır. Böylelikle bir yandan reklam yaparken, diğer yandan abonelerinize yeni bir video sunmuş olacaksınız.

Ürün ve Hizmet Satışı
Videolarınızın içeriğinde kendinize ya da iş ortaklarınıza ait ürün ve hizmetlerin satışını yaparak, bundan da gelir elde etmeniz mümkündür.

Görüldüğü gibi Youtube’dan para kazanma yolları, çeşitlilik arz etmektedir. Burada önemli olan, abone sayınızın fazla olması ve videolarınızın insanlar tarafından fazlaca ilgi göstermesidir. Bu da sizin belirleyeceğiniz stratejilere ve her şeyden önemlisi videolarınızın kalitesine bağlıdır.
 
Üst Alt